“Gra warta piernika, czyli Maurycy i kolędnicy” – spektakl, godz. 11.00

Spektakl “Gra warta piernika, czyli Maurycy i kolędnicy” pokaże w grudniu na scenie Domu Jubileuszowego Jana Pawła II Impresaryjny Kujawsko-Pomorski Teatr Muzyczny z Torunia.

 

To pogodna, bożonarodzeniowa historia właściciela sklepu z tradycyjnymi piernikami, który kiepsko odnajduje się w świecie, gdzie miarą szczęścia stał się zysk. Ciepła, pełna przekornego humoru muzyczna opowieść o sile dobrych uczynków i wiary w wigilijny cud.

Wszyscy wiedzą, że warto pomagać. Pan Maurycy też to wie. Dlatego dziwi go, że przez swoje dobre serce trafił na skraj bankructwa, a jego córka lubi go coraz mniej. Czy dzięki pomocy przyjaciół, w tym rezolutnej pani Halinki i ironicznego, bezimiennego kota, dobroduszny Maurycy odzyska to, co stracił? Kto wie…. Skoro cuda się zdarzają.

Do tej współczesnej wersji „opowieści wigilijnej” (o cudzie świąt Bożego Narodzenia) Tomasz Lewandowski przygotował nowe aranżacje popularnych pastorałek Wandy Chotomskiej, z muzyką Teresy Niewiarowskiej. Dziesięć utworów muzycznych przeplatanych jest pełną ciepła historią staroświeckiego sklepu z piernikami.

Spektakl obejrzeć można w Domu Jubileuszowym Jana Pawła II (ul. Bołtucia 7) – w czwartek (13 grudnia) oraz w piątek (14 grudnia) o godz. 9.00 i 11.30, a także w sobotę (15 grudnia) o godz.11.00.

Bilety kosztują 30 zł normalny, 25 zł ulgowy, 20 zł grupowy. Rezerwacje tel. 512 982 813, 56 678 75 19.

Reżyseria: Agnieszka Płoszajska
Scenariusz: Emil Płoszajski
Scenografia: Wojciech Stefaniak
Ruch sceniczny: Michał Cyran
Muzyka: Teresa Niewiarowska
Słowa: Wanda Chotomska
Aranżacje muzyczne: Tomasz Lewandowski
Kostiumy: Ewelina Miąsik

Obsada: Justyna Kacprzycka, Agnieszka Płoszajska, Dominika Sell, Katarzyna Witkowska/Sylwia Drzycimska, Michał Cyran, Damian Droszcz, Radosław Smużny.

 


źródło:https://wiatrak.org.pl/