Świętujemy 40 urodziny ZOO w Bydgoszczy

40 lat minęło… z zakładanego w 1978 roku Ogrodu Fauny Polskiej ZOO się zmieniło, wzbogaciło o zwierzęta nie tylko z Polski i rozwinęło w  bydgoski Ogród Zoologiczny, a w tym roku świętuje 40-lecie istnienia.

Urodziny będą trwały od 16 do 27 lipca, a w programie m.in. festyn i zwiedzanie ZOO o świcie.

„Od 16 do 20 lipca włącznie codziennie o godzinie 10.00 z pawilonu Akwarium Terrarium będzie można wyruszyć na zwiedzanie z przewodnikiem. Spacer potrwa ok. 1,5 godziny.

Nie lada gratka czeka w środę 25 lipca. O godzinie 6.00 rozpocznie się bowiem poranny obchód po zoo. Warto zobaczyć, co porabiają zwierzęta, gdy brama jest jeszcze zamknięta. Bilet kosztuje w tym przypadku 5 zł i będzie go można kupić w przedsprzedaży od poniedziałku 23 lipca.

Ci, którzy przyjdą do ZOO 17, 19, 24 i 26 lipca kupią bilet wstępu z upustem- za 7 zł i 9 zł. Należy przynieść jednak ze sobą jabłko, mango, arbuza lub banana. Rabat nie łączy się z innymi promocjami, m.in. kartami rodzinnymi.”

„W ramach urodzin Ogród Zoologiczny zaprasza na wyjątkowe spotkania autorskie. 

19 i 20 lipca o godzinie 18.30 w pawilonie Akwarium Terrarium o zwierzętach opowiadał będzie ich wielki znawca, dr Andrzej Kruszewicz. Z zawodu dyrektor warszawskiego zoo, z zamiłowania ornitolog, z wykształcenia lekarz weterynarii. Z pasją krzewi w mediach i na różnorakich prelekcjach miłość do zwierzaków,  a przede wszystkim do ptaków.

19 lipca będzie mówił o „Hipokryzji w naszych relacjach ze zwierzętami”, a dzień później zdradzi „Tajemnice ptaków”. Bilet na jedno wydarzenie kosztuje 5 zł (nie trzeba już kupować dodatkowej wejściówki; dzięki niemu można zwiedzić zoo przed rozpoczęciem spotkania) i można go kupić w przedsprzedaży, która rozpocznie się 16 lipca w kasie ZOO.

W piątek 27 lipca natomiast na wieczór poetycki zaprasza znany bydgoski poeta, dziennikarz i satyryk, Zdzisław Pruss.

Początek o godzinie 18.30 w pawilonie Akwarium Terrarium. Bilet w cenie 5 zł można kupić w kasie zoo od 24 lipca (nie trzeba już kupować dodatkowej wejściówki; dzięki niemu można zwiedzić ZOO przed rozpoczęciem spotkania). Liczba miejsc na te trzy wydarzenia ograniczona. 

W niedzielę 22 lipca na terenie ZOO odbędzie się festyn.

Na sam początek od godz. 12.00 do 14.00 aż 100 osób będzie miało rzadką okazję obejrzeć  zaplecze Akwarium Terrarium, które kryje w sobie ciekawe zakamarki.  Wejście małymi grupami, dlatego prosimy o cierpliwość. I choć to ZOO ma urodziny, w ramach prezentu, osoby te będą mogły kupić bilet wstępu do ogrodu i na jego zaplecze za złotówkę. Przedsprzedaż tej właśnie wejściówki rozpocznie się 18 lipca.
W godz. 14.00 do 16.00 występy artystyczne i opowieści pracowników zoo. W godz. 16.00 do 18.00 zwiedzanie z pokazami karmienia m.in. niedźwiedzi, żubrów, wydry. W godz. 12.00 do 16.00 można wziąć udział w grze terenowej o ogrodzie zoologicznym i o pracy w nim.
O godzinie 18.00 ZOO zaprasza na tort.”

 

Ogród Zoologiczny w Bydgoszczy

Leśny Park Kultury i Wypoczynku

ul. Gdańska 173-175

zoo.bydgoszcz.com

źródło:http://zoo.bydgoszcz.com