Bydgoski Teatr Lalek BURATINO

Bydgoski Teatr Lalek „Buratino” jest jedynym, działającym dla dzieci, stacjonarnym teatrem w Bydgoszczy. Został utworzony przez grupę absolwentów szkół teatralnych i akademii muzycznej w Bydgoszczy, a powstał z potrzeby tworzenia teatru dla dzieci. Swoją działalnością pragnie wypełnić dotychczasową pustą przestrzeń w ważnym elemencie wychowania i edukacji przez teatr najmłodszych mieszkańców Bydgoszczy. Sprawić, by dzieci z Bydgoszczy mogły powiedzieć: Mamy Swój Teatr!!! Wszystkie spektakle Teatr „Buratino” przygotowuje w konwencji lalkowo-żywoplanowej.

Repertuar Teatru stanowią najpoczytniejsze i najpopularniejsze wśród całych pokoleń, będące skarbnicą wiedzy o życiu, poruszające wyobraźnię i skłaniające do refleksji klasyczne bajki i baśnie. Na program artystyczny teatru składają się spektakle o różnorodnej tematyce i strukturze formalnej. Najistotniejszym celem, jaki stawiają sobie twórcy jest zaprezentowanie takiej, wykreowanej rzeczywistość, która pozwoli lepiej poznać rzeczywistość realną. Ważnym elementem działalności Bydgoskiego Teatru Lalek „Buratino” jest wychowanie młodego widza w duchu umiłowania sztuki, w szczególności zaś teatru.

Pragnie być ważnym i odpowiedzialnym partnerem rodziców i wychowawców w wychowawczym procesie najmłodszego pokolenia. W ramach edukacji kulturalnej, a także, by wśród dzieci, rodziców i wychowawców popularyzować prawdziwą sztukę lalkarską, w ramach prezentowanych przez Teatr „Buratino” spektakli, odbywają się, prowadzone przez aktorów lekcje teatralne.

 

 

Siedzibą Bydgoskiego Teatru Lalek „Buratino” jest scena Miejskiego Centrum Kultury w Bydgoszczy,

ul. K. Marcinkowskiego 12-14

tel.  52 32 55 540

609 047 117; 695 599 271

mail: [email protected]

www.teatrburatino.pl