Akcesoria do pielęgnacji niemowląt

Poznaj produkty pielęgnacyjne, które ułatwią opiekę nad niemowlęciem już od pierwszego dnia jego życia! Praktyczne akcesoria, produkty do karmienia, do przewijania i do higieny niemowląt… Jakie są najważniejsze i najbardziej funkcjonalne przyrządy dla rodziców w opiece nad noworodkiem? W poniższym artykule wyróżniliśmy kilka przydatnych produktów!

Wyprawka dla niemowlaka – od czego zacząć?
Przygotowanie na nadejście na świat noworodka to czas, w którym rodzice stają przed wieloma trudnymi wyborami. Lista potrzebnych produktów jest długa, a każdy z nich musi być bezpieczny i jak najbardziej komfortowy dla naszego malucha, dlatego też spędzamy wiele czasu na rozważania co do materiału, ceny i jakości… Porównujemy producentów, sklepy i drogerie. W związku z tym, by pomóc rodzicom w podjęciu trudnych decyzji, przygotowaliśmy spis kilku rzeczy, o których przyszli rodzice nie mogą zapomnieć podczas przygotowywania wyprawki dla dziecka.

Akcesoria do pielęgnacji
Skóra niemowlaka jest wrażliwa i delikatna, a w pierwszych miesiącach życia bardzo podatna na różnego rodzaju otarcia, dlatego musimy dostosować produkty pielęgnacyjne tak, by były jak najbardziej bezpieczne – kosmetyki i produkty do pielęgnacji noworodka nie mogą zawierać żadnych chemicznych składników.

Chusteczki nawilżające są wygodne w użyciu, bezpieczne i skuteczne – ułatwią pielęgnację delikatnej skóry niemowlęcia, unikając przy tym podrażnienia. Nawilżone balsamem, zawierają w sobie także wyciąg z rumianku i aloesu, co w połączeniu sprawia, że działają na skórę przeciwzapalnie oraz łagodząco. Codzienna pielęgnacja niemowląt stanie się o wiele łatwiejsza.

Smoczki oraz akcesoria do karmienia
Szykując wyprawkę dla dziecka, musimy pamiętać także o smoczku, który uspokoi płaczące maleństwo, a w stresujących dla niego sytuacjach pomoże mu się wyciszyć. Nasze propozycje to silikonowe smoczki uspokajające które zostały zaprojektowane także z myślą o ogólnym rozwoju i zdrowia dziecka.

Gdy będziemy kompletować akcesoria do karmienia – pamiętajmy o docenianym przez wszystkie Mamy i poręcznym dla dziecka „kubku niekapku, a także mięciutkim ustniku do butelki z mlekiem.

Do snu
Ważną kwestią jest także zapewnienie maleństwu komfortu spania – dlatego też powinniśmy wybrać odpowiednią – miękką, lekką, przyjemną w dotyku, ale przede wszystkim – antyalergiczną. Dziecko pod pościelą powinno móc swobodnie oddychać, a jednocześnie się nie pocić – materiał wykonania powinien być leciutki i nie wywoływać podrażnień ani uczuleń.

Najważniejsze w dobieraniu produktów zawsze stanowi bezpieczeństwo użytkowania, wygoda rodziców i maleństwa oraz funkcjonalność. Praktyczne, a przede wszystkim bezpieczne produkty zapewnią rodzicom pomoc i ułatwią codzienną pielęgnację malucha. W ofercie sklepu znajdują się także ubranka, zabawki edukacyjne dla najmłodszych, piłki rehabilitacyjne, pieluszki i wiele, wiele innych przydatnych akcesoriów.