Balony z helem – co warto wiedzieć? Ciekawostki!

Dziś balony z helem są jedną z najbardziej znanych form zabawek dla dzieci. I choć nie grają i nie śpiewają, ich ciągły trend do unoszenia się jest marzeniem wielu maluchów. Sprawdźmy, co warto wiedzieć o usłudze napełniania balonów tym szlachetnym gazem, zanim zdecydujemy się kupić je naszym dzieciom.

Balon z helem a czas jego unoszenia

Tradycyjny balon gumowy utrzymuje hel przez około 7-8 godzin, co oznacza, że w tym czasie będzie się on unosił w powietrzu. Czas ten można wydłużyć dzięki stosowaniu specjalnego żelu uszczelniającego (do 48 godzin), który jest wstrzykiwany bezpośrednio do wnętrza balonu. Trwałość balonów foliowych jest znacznie dłuższa i sięga nawet tygodnia, aczkolwiek w ich przypadku żelu się nie stosuje. Aha i jeszcze jedno: żaden balon nie jest do końca szczelny, dlatego z biegiem czasu i tak zacznie on opadać.

 

Kilka słów o obciążeniu

Balony z helem można łatwo obciążyć, stosując albo dedykowane obciążniki balonowe, albo też zwykły worek z piaskiem. Ten drugi obciążnik można bardzo łatwo wykonać w domu. Wiąże się je na specjalnych, wytrzymałych tasiemkach, zapewniających komfort trzymania. W przypadku braku obciążenia balonika, poszybuje on naprawdę wysoko (aż zniknie nam z oczu) i nie będzie możliwości jego ponownego złapania.

 

Gdzie korzystać z balonów helowych?

Balony z helem muszą być – podobnie jak każdy inny balon – odpowiednio przechowywane. W przypadku niskich temperatur gaz zawarty wewnątrz niego zacznie zmniejszać swoją objętość, do doprowadzi do jego zmarszczenia i upadku. Balonów nie powinno się też przechowywać w pomieszczeniach gorących, w których mogłoby dojść do rozprężenia i zniszczenia ich struktury. Optymalnie należy je trzymać w pokojowej temperaturze.

 

Istota balonu, czyli… wiązanie!

Balony gumowe są wiązane u podstawy w supełek, do którego później przywiązuje się specjalną, lekką tasiemkę. Balonów foliowych nie powinno się wiązać, gdyż posiadają one mały zawór zabezpieczający (stąd tak duża trwałość). Należy pamiętać, że zarówno w jednym, jak i w drugim przypadku, zastosowana tasiemka powinna być jak najlżejsza. W przeciwnym razie balon nie będzie się unosił.

 

I na koniec kilka słów o bezpieczeństwie

Tak, balony z helem są bezpieczne. Oczywiście długotrwała ekspozycja na hel jest szkodliwa dla organizmu, ale w małych porcjach na pewno nikomu nie zaszkodzi. Jeśli już wdychamy hel, należy to robić z odpowiednimi przerwami. Sama struktura balonu również nie jest niebezpieczna. Guma, lub folia z którego może być on wykonany, są całkowicie neutralne dla skóry.

Podsumowując, balony napełniane helem gwarantują zabawę przez wiele godzin. Ich „życie” można zdecydowanie wydłużyć, co znajduje zastosowanie zwłaszcza przy dużych, 50 i 90 cm modelach.

 

 

 


ARTYKUŁ PARTNERSKI – WSPÓŁPRACA REKLAMOWA

Promocja marki balonikowo.pl

 

Źródło:

https://balonikowo.pl/
ul. Bolesława Szareckiego 3 lok.41
01-493 Warszawa Bemowo