Baw się z nami kamieniami!

Jeden kamień, ten którego mijasz na spacerze w parku czy lesie, lub ten w Twoim ogrodzie, ten jeden kamień może stać się inspiracją, sztuką, pretekstem do kreatywnych rodzinnych zabaw, a nawet wyjątkowym podarunkiem.

Jeden kamień, potem drugi i trzeci, tak zaczyna się pasja do zmiany świata na lepszy. Czy może to jeden kamień? Może, i Ty też możesz, zapraszając do wspólnej zabawy kogo tylko zechcesz.

Pomaluj kamień, napisz na nim wiadomość, niech sprawi radość komuś, kto jak Ty tą samą drogą przejdzie,  zainspiruj innych, możesz!

Ten jeden kamień zmień więc w dzieło sztuki, przekaż komu zechcesz, lub po prostu ukryj. Podejmij wyzwanie!

Jak pomalować kamień? Wybierz sposób najlepszy dla siebie! Możesz użyć do tego specjalnych markerów akrylowych, którymi ozdobisz każdą powierzchnię, sprawdzą się też farbki wodne czy plakatowe, które później można utrwalić lakierem. Rozwiązaniem, które daje wyjątkowe efekty są z pewnością farby do ceramiki, które można użyć również do tworzenia witraży. Co się jeszcze sprawdzi? Lakier do paznokci! Każda mama z pewnością ma mniej ulubione kolory, które może użyczyć do twórczych zabaw artystycznych.

Użyj czego chcesz, najważniejszy w zabawie bowiem jest sam proces, twórcze i rodzinne spędzanie czasu, które daje wielką radość i przynosi szereg korzyści dzieciom i dorosłym. Bądźcie razem i cieszcie się każdą z tych wspólnych chwil, wzajemnie uczcie się od siebie dzieląc spostrzeżeniami w co ów kamień może, przy użyciu wyobraźni się zamienić. Ćwiczcie kreatywność i koncentrację razem z dziećmi. Nie ma tu żadnych ograniczeń, liczy się tylko to, co chcecie przekazać, a warto tu dopowiedzieć, że moc kamieni znali już starożytni, wierzyli także, że każdy kamień posiada zdolności gromadzenia i emitowania energii, więc teraz możecie to sprawdzić!

na zdjęciu: Ignacy i Konstanty i ich #MONTEKAMYKI

 

Zmieńmy więc świat na lepszy, możemy to robić codziennie, to od nas bowiem zależy jaki będzie, ile koloru znajdzie się w naszym codziennym otoczeniu, ile piękna i dobrych myśli przekażemy, ile wyślemy dobrych życzeń. Zainspirujmy całą Polskę! Jeśli połowa z nas pomaluje kamyki lub napisze na nich piękne złote myśli, dotrą one do drugiej połowy ludzi w naszym kraju. Czyż to nie piękne marzenie!

Niech więc w malowanie kamieni wkręcają się całe rodziny! Zainspirujcie swoich najbliższych! Podarujcie im kamyk, lub zaproście do wspólnej zabawy. Z Bydgoszczy niech płynie inspiracja dla wszystkich miłośników gier terenowych, poszukiwaczy skarbów i każdego kto po prostu lubi dobrą zabawę!

Szukajcie kamyków korzystając ze wskazówek zamieszczonych na FB MONTEKAMYKI KAMYCZKI MONTESSORI lub zostawiajcie wykonane przez Was kamyki i zamieśćcie na FB wskazówki gdzie można je odnaleźć. Szukajcie, bawcie się, zwiedzajcie wasze okolice! Sprawdźcie gdzie Wasze dzieło dotrze i komu przyniesie uśmiech!

Pomysłodawcą akcji jest Centrum Edukacji Montessori w Bydgoszczy. Dziękujemy!

 

Zdjęcia: Centrum Edukacji Montessori

WordPress Cookie Plugin od Real Cookie Banner