Bezpieczne plaże w okolicy Bydgoszczy

W upalne letnie dni najczęściej poszukiwanymi miejscami do odpoczynku i zabawy z dziećmi są plaże i kąpieliska, takie z czystą wodą, miękkim piaskiem i pobliskim zapleczem gastronomicznym oraz sanitarnym. Takie, które gwarantują nam, że wypoczynek nad wodą będzie naprawdę udany. Przyjrzeliśmy się bliżej tym w okolicach Bydgoszczy.

PIECZYSKA

Jedno z najpiękniejszych miejsc nad Zalewem Koronowskim, zaprojektowane i zagospodarowane w nowoczesnym stylu, zadowoli nawet najbardziej wymagających i spragnionych atrakcji plażowiczów. Schodząc z głównej promenady mijamy punkt widokowy i schodzimy na czystą i bezpieczną plażę, z miejscami dla lubiących słońce, jak i dla tych, którzy wolą wypoczynek w zacienionych miejscach plaży – tak, znajdziecie tu takie pod specjalnie przygotowanymi żaglami. Przebieralnie, leżaki, czy nowoczesna infrastruktura sanitarna ku uciesze wielu są tutaj standardem, teren wokół także zachwyca i zaprasza by spędzać tu każdą wolną chwilę.

Kąpielisko jest strzeżone i monitorowane, a w dookoła atrakcji nie brakuje. Najmłodszych z pewnością zachwyci nowoczesny plac zabaw w kształcie statku, który uatrakcyjni pobyt dzieciom nie zażywającym aktualnie kąpieli. W pobliżu znajdziemy również boisko do piłki plażowej, oraz liczne wypożyczalnie sprzętów wodnych, warto napomknąć, że Pieczyska szczycą się posiadaniem Żeglarskiej Mariny. W pobliżu plaży w sezonie letnim często pojawiają się dodatkowe atrakcje dla dzieci, takie jak dmuchańce czy strefy trampolin. A na miłośników wydarzeń kulturalnych czeka rozstawiona nieopodal scena.

Punktów gastronomicznych także tutaj dostatek, a w sezonie letnim pojawiają się tu często liczne Food Tracki ze specjałami. Miejsce to lubią nie tylko okoliczni plażowicze, dlatego w Pieczyskach znajdziemy dopasowaną do potrzeb i możliwości każdego letnika bogatą bazę noclegową jak i ośrodków wypoczynkowych. Warto tu przyjechać, warto tu odpocząć, warto odwiedzić plażę w Pieczyskach nie tylko w wakacyjnym sezonie.

 

WIĘCBORK

https://wiecbork.pl/turystyka/

FOTO:wiecbork.pl/turystyka/

Plaża z pięknym Więcborskim molo zachęca do spacerów i wypoczynku nie tylko w letnie dni. Plaża jak i okoliczny teren zostały zrewitalizowane i wyposażone w atrakcje dla dzieci i udogodnienia dla dorosłych. Miejsce to z uwagi na większą odległość od Bydgoszczy jest mniej zatłoczone, jednakże atrakcji tu nie brakuje. Tuż przy plaży znajduje się ulubiona atrakcja najmłodszych – wspaniała zjeżdżalnia wodna, z której korzystać można nie tylko latem. W niedalekiej odległości od plaży dzieci mogą bawić się na placu zabaw, pograć w piłkę na pobliskim boisku, w tenisa oraz siatkówkę.

Niespodzianek spodziewać się możecie również na wodzie, w ciepłe dni w sezonie letnim na odważnych czeka dmuchany nawodny tor przeszkód, natomiast miłośnikom aktywnego wypoczynku polecamy wypożyczalnię sprzętu wodnego wyposażoną w kajaki i rowery wodne. Plaża strzeżona, monitorowana, bezpieczeństwa plażowiczów strzegą ratownicy wodni.

Na miejscu dostępny jest również punkt gastronomiczny i zaplecze sanitarne. Nieopodal znajduje się pole namiotowe, więc można tu zostać na dłużej. P.S. Miłośnikom moczenia kija z pewnością się tu spodoba.

 

BORÓWNO

FOTO: OSW WOPR w Borównie

Plaża przy Ośrodku Szkoleniowo-Wypoczynkowym WOPR znajdująca się tuż przy lesie, to część terenu przynależący do ośrodka, który dostępny jest w sezonie letnim dla wszystkich turystów.

Borówno najczęściej wybierają rodziny z dziećmi z uwagi na zamknięty, dozorowany teren z wieloma atrakcjami i udogodnieniami dla wypoczywających. Poza szeroką plażą z ok. 100-metrową linią brzegową do dyspozycji wypoczywających jest plac zabaw dla dzieci, wypożyczalnia sprzętu wodnego, zaplecze socjalno – gastronomiczne, a dla urlopowiczów pragnących zostać nieco dłużej dostępne są domki letniskowe. Tym, którzy na przyjazd do Borówna zdecydowali się spontanicznie także powinno się tu spodobać, cicha okolica, bliskość natury i bezpieczeństwo wypoczywających o które dbają woprowcy z wieży ratowniczej znajdującej się tuż nieopodal jeziora, to z pewnością pozytywnie wpływa na komfort wypoczywania.

Plaża oprócz tego, że jest szeroka, najczęściej jest czysta (to w dużej mierze zależy oczywiście od gości odwiedzających to miejsce) i dobrze utrzymana, dzięki czemu nawet w środku sezonu jest tu dość miejsca by poza kocem czy ręcznikiem zabrać ze sobą zabawki dla dzieci czy też dmuchany materac.

Poza typowym odpoczynkiem nad wodą pod okiem ratowników często odbywają się także tutaj ćwiczenia z ratownictwa wodnego i pomocy przedmedycznej, więc można przyjrzeć się bliżej pracy ochotników WOPR. Borówno to miejsce, które latem warte jest odwiedzenia.

 

CHMIELNIKI

FOTO:Krzysztof Różański https://www.google.com/maps/

O tym miejscu zawsze warto wspomnieć, jest to bowiem jedna z najpopularniejszych podbydgoskich plaż, licznie odwiedzana przez turystów każdego lata. I nie ma znaczenia, czy interesuje Cię jednodniowy wypoczynek, czy weekendowa zabawa, plaża w Chmielnikach to miejsce które z wielu względów przyciąga.

Już od wejścia uwagę przykuwa wyjątkowy szeroki pomost, który wyznacza poniekąd strefy pływania. Pomost jest zarówno miejscem do wypoczynku jak i spacerów, a w niepogodę lub poza sezonem chętnie korzystają z niego wędkarze, bowiem Jezioro Jezuickie to także popularne łowisko.

Chmielniki są ulubionym miejscem młodzieży, tu bowiem w letnie weekendy plaża przemienia się nocą w dyskotekę pod gołym niebem, a pomost staje się prawdziwym parkietem, a w deszczowe noce goście przenoszą się do miejsc zadaszonych. Tu właśnie latem zjeżdżają najpopularniejsi DJ’e, oraz odbywają się tu wyjątkowe koncerty. Z resztą w sezonie letnim muzyka jest tu wszechobecna, co nie każdemu może odpowiadać.

Jednocześnie miejsce to jest przyjazne rodzinom z dziećmi. Na plaży znajdują się nawiązujące do wakacyjnego klimatu w tropikach parasole w kształcie palmy, są także leżaki i ławeczki, a w niedalekiej odległości od plaży znajduje się bar i punkty gastronomiczne, przebieralnie i toalety.

Plac zabaw w obecnym stanie wymaga troski, nie mniej niedogodność tą rekompensują obecni niekiedy przy plaży Animatorzy proponujący dzieciom gry i zabawy. Tuż za pomostem znajduje się nowoczesna i godna polecenia wypożyczalnia sprzętu wodnego, w której wypożyczyć możemy rowery wodne, kajaki czy łódki.
Plaża jest niestrzeżona, i choć woda długo jest płytka to kąpiących się dzieci lepiej „nie spuszczać z oka”.
.
WĄSOSZ
FOTO:www.facebook.com/PlazaWasosz/photos/
Kąpielisko pod Szubinem  cieszy się w upalne dni ogromną popularnością. Jest lubiane nie tylko przez okolicznych mieszkańców, ale również przez Bydgoszczan. Jezioro Wąsoskie należy do Obszaru Chronionego Krajobrazu Jezior Żędowskich – tereny te wyróżniają się krajobrazem o zróżnicowanym ekosystemie, pełniąc funkcję ekologiczną jak również zaspokajając potrzeby turystyczne regionu, stąd zamiłowanie tak wielu osób to tego miejsca.
.
Jest to jedno z najczystszych jezior w regionie. Gmina zmodernizowała ten teren wyposażając plażę w nowe pomosty, wyznaczone zostały miejsca dla pływających kolorowymi bojkami, atrakcją jest również zjeżdżalnia znajdująca się pośrodku kąpieliska, do której trzeba dopłynąć samodzielnie, a kto nie czuje się na siłach zabiera oprócz opiekuna koło do pływania.
Bezpieczeństwa pływających dodatkowo strzegą ratownicy WOPR.
.
Na chętnych czeka również nowa przystań wodna zaopatrzona w żaglówki, rowery wodne, łodzie i kajaki, a naprawdę jest tu gdzie pływać. W niedalekiej odległości od plaży znajduje się nowy plac zabaw, można też skorzystać z boiska do siatkówki i koszykówki. Punktów gastronomicznych także nie brakuje, poza standardową ofertą typu fast food w sezonie można skosztować tu rybkę w pobliskiej smażalni.
.
W pobliżu plaży jest ośrodek wczasowy z polem namiotowym i campingowym, a dla bardziej wymagających hotel, więc można tu przyjechać na lato, jak i na jeden dzień.
.


Poza wymienionymi powyżej w samej Bydgoszczy jak i okolicach znajduje się wiele miejsc sprzyjających odpoczynkowi nad wodą. Są to miejsca znane i chętnie odwiedzane, tak zwane „dzikie plaże” są jednak często zaniedbane, a już z całą pewnością niestrzeżone. Mamy nadzieję, że miejsca takie jak Samociążek, Bożenkowo, Janowo, Smukała, Opławiec czy w końcu Piecki również doczekają się przywrócenia im dawnej świetności, a może nawet nowoczesnych rozwiązań modernizacyjnych.  Życzymy miłego i ponad wszystko BEZPIECZNEGO wypoczynku nad wodą!

Tagi: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,