Blog parentingowy

Czy warto czytać blogi parentingowe? Wychowanie dziecka to jeden z najtrudniejszych i najbardziej wymagających aspektów naszego życia. Jest przy tym także aspektem najwdzięczniejszym. Nie zmienia to jednak faktu, że często poszukujemy pomocy w wychowaniu dzieci w różnych źródłach. Sięgamy po książki na temat wychowania lub rozmawiamy z naszymi rodzicami. Jednak czy warto posiłkować się również wiedzą z blogów parentingowych?

 

Źródła porad parentingowych

Pierwszym źródłem porad są zazwyczaj nasi rodzice lub inni członkowie rodziny. Jest do dobry sposób, ponieważ te osoby przeżyły już wszystkie etapy dorastania dziecka, a ich wiedza poparta jest doświadczeniem. Niestety świat się zmienia i to, co 20 lat temu było codziennością, dzisiaj może być błędem wychowawczym.

Rynek pęka w szwach również od książek psychologicznych, encyklopedii czy poradników parentingowych. Są to źródła oparte badaniami i wiedzą naukowców, medyków i psychologów. Jednak teoria to jedno, a praktyka drugie. Często informacje z książek nijak mają się do rzeczywistości. Książka daje nam dokładne wytyczne na temat rozwoju naszego dziecka, często nie uwzględniając różnić między dziećmi. A wtedy my zaczynamy panikować, że nasze roczne dziecko nie składa już zdań, tak jak napisano w książce.

Zaletą blogów parentingowych jest ich aktualność, a także informacje zazwyczaj pozyskane z „praktyki”. Blogi prowadzone są przez rodziców lub ludzi związanych zawodowo z dziećmi, np. opiekunki czy przedszkolanki.

 

Blog parentingowy – zalety

Blog parentingowy może być rozrywką w trakcie popołudniowej przerwy na kawę. Zgodnie z powiedzeniem „bawi i uczy”. Blogi pozwalają nam poznać doświadczenia innych rodziców. Mamy poczucie, że za tekstem stoi zmęczony rodzic taki jak my, a nie naukowiec mający sporadyczny kontakt z dziećmi. Jest to bardzo dużą zaletą, bo przedstawia zarówno jasne, jak i ciemne strony rodzicielstwa. Nie jest teoretyczną bajeczką, która powstała w trakcie suchych badań.

Po informacje z bloga możemy sięgnąć w każdej chwili, chociażby na smartphonie. Blog może nam towarzyszyć w trakcie podróży, przerwy w pracy czy wieczornego przeglądania internetu. Blogi parentingowe są również darmowe. W książki musimy zainwestować pieniądze i nie zawsze też mamy je wszystkie pod ręką.

Jednak autorzy blogów parentingowych nie są jednak zazwyczaj lekarzami czy psychologami. Mogą być więc pomocą, ale nie ostatecznym źródłem wiedzy czy diagnozy na temat naszego dziecka.

 

 Jak wybrać blog parentingowy?

W internecie jest mnóstwo blogów parentingowych. Jednym z nich jest dzieciofaza.pl, portal poruszający najważniejsze tematy dotyczące życia naszego dziecka. Od rozwoju, wychowania, przez zabawy i gadżety ułatwiające życie.

Blog prowadzony jest przez rodziców, którzy chcą podzielić się swoją wiedzą na temat wychowywania dzieci. Można na nim przeczytać artykuły zdrowotne, inspiracje do zabaw z dzieckiem, propozycje zabawek mających pozytywny wpływ na rozwój i wiele innych przydatnych tekstów.

Blog pełen jest wartościowych porad. Jest przy tym napisany lekko, tak by bez problemu zrozumieć sens tekstu. Bez „naukowego bełkotu”. Portal dzieciofaza.pl będzie więc wartościową lekturą do twojej popołudniowej kawy.

 

 


ARTYKUŁ PARTNERSKI – WSPÓŁPRACA REKLAMOWA

Promocja portalu dzieciofaza.pl