Body niemowlęce – popularny element wyprawki

Nie ma chyba rodzica, który dla swojego dziecka w wieku niemowlęcym nie kupował tzw. bodziaka. Body dla niemowląt już od dawna wiedzie prym podczas kompletowania wyprawki dla noworodka. Skąd to proste ubranko zawdzięcza tak dużą popularność wśród rodziców? Odpowiedź jest bardzo prosta. Jest ono uniwersalne i wygodne w użytkowaniu zarówno dla dziecka jak i rodziców. Na rynku znaleźć można body w wielu rodzajach. Najczęściej tym co je różni jest sposób zapinania. Ogromna większość posiada tak zwane napki które pozwalają na szybkie ich zapięcie co ma niebagatelne znaczenie podczas ubierania wiercącego się malucha.

 

Jakie body kupić dla noworodka?

W przypadku najmniejszych dzieci zdecydowanie najlepiej sprawdzą się bodziaki posiadające zapięcie po całej długości – tak aby można było wygodnie położyć dziecko i je zapiąć bez konieczności przeciągania ubranka przez głowę. Pozwala to rodzicom i przede wszystkim dziecku unikną stresu przebierania. Pamiętajmy, że maluch dość szybko brudzi ubranko….więc warto kupować garderobę przede wszystkim wygodną. Oczywiście w ofertach rodzimych sklepów znajdziemy też tańsze ubranka rozpinane jedynie przy ramionku jednak zaopatrując się w rozmiar 56 powinniśmy kilka razy przemyśleć czy aby oszczędność kilku złotych jest tego warta.

Body dla niemowląt jest na tyle uniwersalne, że jego zakup zarówno dla dziecka urodzonego w miesiącach zimowych jak i letnich będzie trafionym pomysłem. Kiedy jest ciepło bardzo często rodzice traktują je jak podstawową i jedyną odzież. Natomiast w zimniejsze pory roku bodziak ubierany jest jako pierwsza warstwa i zwykle na nim mamy ubierają dziecko w kaftanik i spodenki lub inną ciepłą odzież. 

Kompletując ubranka dla noworodka pamiętajmy, że nie warto przesadzać z ilością i zakup dużej ilości w tym samym rozmiarze jest nie wskazane. Wart na początek posiadać zarówno odzież w rozmiarze 56 jak i 62 w sytuacji kiedy maluch okazałby się większy. Należy też zwrócić uwagę, że poszczególni producenci mają własne kroje, które nie zawsze można traktować zamiennie.

 

Atrakcyjny wygląd

Opisując ten popularny element odzieży niemowlęcej nie możemy nie wspomnieć o bogatej kolorystyce i zdobieniach które często są w stanie skraść serce rodzica. Producenci tacy jak Pinokio, Makoma, Lafel czy Eevi przykładają dużych starań aby body stanowiło idealne dopełnienie garderoby każdego maluszka. Znajdziemy oryginalne wzory zdobione dodatkami jak i takie które zdobione są ciekawymi nadrukami. Niezwykle dużą popularnością cieszą się w ostatnich latach bodziaki ozdobione sympatycznymi zwierzakami czy zabawnymi napisami. Body dla niemowlaka może stanowić doskonały pomysł na prezent Po szeroki wybór tego typy odzieży warto wybrać się do najlepszych sklepów niemowlęcych, na przykład abc-bobasa.pl

 

 

 


ARTYKUŁ PARTNERSKI – WSPÓŁPRACA REKLAMOWA

 

WordPress Cookie Plugin od Real Cookie Banner