Czy domki ogrodowe dla dzieci to udany prezent na lata?

Każdy rodzic chce, by jego dziecko miało powody do radości i doskonale się bawiło.

Jednocześnie zależy nam również na tym, by nasze pociechy spędzały czas na świeżym powietrzu. W jaki sposób zadbać o obie kwestie? Sprawić, by w ogrodzie nie brakowało miejsca do zabawy.
Jednym ze sposobów jest zakup ogrodowego domku dla dzieci. Osoby, które zdecydowały się na taki krok przekonują, że to udany prezent, który posłuży pociechom przez wiele lat. Czy tak jest w istocie? Sprawdźmy to!

Po co dziecku domek ogrodowy?

W dzisiejszych czasach dzieci coraz bardziej niechętnie spędzają wolny czas na świeżym powietrzu. Dostęp do smartfonów i tabletów sprawia, że aktywności na zewnątrz dla wielu maluchów stają się zwyczajnie nieatrakcyjne. Zakup domku ogrodowego może to zmienić. Dzięki niemu dzieci mają “swój własny świat” co świetnie pobudza wyobraźnię i zachęca do aktywności.

Różne rodzaje i warianty domków

Na rynku możemy obecnie znaleźć wiele wariantów domków ogrodowych dla dzieci. Wśród nich wymienić możemy między innymi domki drewniane oraz plastikowe. Zarówno jeden, jak i drugi rodzaj domków ma swoje zalety. Decydując się na zakup domku plastikowego możemy sporo zaoszczędzić, nie będzie również problemu z przeniesieniem go na inne miejsce. Niestety, domki plastikowe szybciej niszczeją, nie są też tak odporne na uszkodzenia mechaniczne. Jeśli zaś wybierzemy domek wykonany z drewna możemy mieć pewność, że posłuży naszemu dziecku przez wiele lat a po tym, gdy przestanie być dla dziecka atrakcyjny z powodzeniem możemy przeznaczyć go na coś innego np. domek narzędziowy.

Drewniany domek dla dzieci Kubuś fot. Ogrodosfera.pl

Czy potrzebujesz pozwolenia?

Wielu rodziców obawia się zakupu drewnianego domku ogrodowego dla dziecka, ponieważ martwią się, że wymagać to będzie uzyskania pozwolenia. Zupełnie niesłusznie. Drewniane domki ogrodowe dla dzieci nie posiadają betonowych fundamentów, w każdej chwili mogą zostać przeniesione lub zdemontowane, dlatego też nie potrzebujemy specjalnych pozwoleń budowlanych. 

Jaki rodzaj domku dla dziecka wybrać?

Decydując się na zakup domku ogrodowego dla dziecka warto wziąć pod uwagę szereg czynników. Przede wszystkim miejmy na uwadze wiek naszego dziecka. Tak jak w przypadku innych mniejszych zabawek, jest to bardzo ważne, ponieważ przede wszystkim chcemy aby nasze dziecko bawiło się w bezpiecznych warunkach. Wiedzą również o tym sklepy internetowe sprzedające place zabaw, typu Ogrodosfera.pl, które informację o minimalnym, dopuszczalnym wieku bawiącego się dziecka umieszczają od razu w opisie produktu. Jeśli mamy do czynienia z małymi dziećmi warto zdecydować się na domek stojący na ziemi lub na niskim stelażu. Sprawdzi się również zjeżdżalnia o delikatnym kącie nachylenia. W przypadku starszych dzieci możemy zdecydować się na domek położony wyżej, wyposażony w drabinki, ścianki wspinaczkowe lub bardziej nachyloną i dłuższą zjeżdżalnię.

Domek Kubuś drewniany ze zjeżdżalnia i huśtawką fot. Ogrodosfera.pl

Na ile wystarczy domek dla dziecka?

Jeśli zdecydujemy się na zakup domku ogrodowego z drewna a przy tym zadbamy o jego odpowiednią konserwację domek z powodzeniem może służyć nawet wielu pokoleniom. Należy jedynie pamiętać o tym, by regularnie dbać o jego konserwację. Coroczna impregnacja odpowiednim środkiem oraz dbanie o czystość to gwarancja, ze domek ogrodowy stanie się świetną zabawką na długie lata.

Podsumowując, domek ogrodowy może być wspaniałym prezentem, który sprawi dzieciom wiele radości i zachęci je do aktywnej zabawy na świeżym powietrzu. Co więcej, to inwestycja, z której twoje dziecko korzystać będzie przez wiele lat. 

 

 


ARTYKUŁ PARTNERSKI – WSPÓŁPRACA REKLAMOWA

Sprawdź także:

Akcesoria ogrodowe dla dzieci – zamień kawałek...
Czy wiesz że, w Bydgoszczy znajduje się...
DOMEK ŚWINKI PEPPY JAKO INSPIRACJA DO ZABAWY
GRY komputerowe jako wsparcie w edukacji i...
Jak udoskonalić swoje wypieki na przyjęcie i...
Jak wybrać suchy basen z piłkami dla...