Czy gniazdko niemowlęce jest bezpieczne?

Gniazdko niemowlęce od pewnego czasu jest hitem na rynku parentingowym. Blogerki i youtuberki wręcz się prześcigają w internecie z pokazywaniem najlepszego modelu, czy najdroższego.

 

Gniazdko niemowlęce od pewnego czasu jest hitem na rynku parentingowym. Blogerki i youtuberki wręcz się prześcigają w internecie z pokazywaniem najlepszego modelu, czy najdroższego. Jakby się temu przyjrzeć bliżej i poczytać opinie w internecie na temat gniazdka okazuje się, że opinie są podzielone. Czy rzeczywiście gniazdko niemowlęce jest bezpieczne? Czy jest w ogóle przydatnym elementem wyprawki?

 

Szczęśliwe dziecko, to dziecko bezpieczne

Świeżo co urodzony noworodek boi się dosłownie wszystkiego. Odgłosy z zewnątrz, ostre światło lamp, chłód, czy zbyt duże przestrzenie powodują, że dziecko jest wystraszone. Maluch potrzebuje miejsca, które da mu poczucie bezpieczeństwa, ciepła i otulenia, a taką funkcję niewątpliwie spełnia gniazdko niemowlęce.

Każdy rodzic pragnie mieć maluszka jak najbliżej siebie. Mając do wykonania różne czynności chce mieć swoją pociechę na oku. I słusznie. Czy trzeba wtedy za każdym razem przesuwać łóżeczko? Niekoniecznie. Kładąc nasz skarb do gniazdka niemowlęcego zapewniamy mu nie tylko bezpieczeństwo, ale także dajemy poczucie komfortu. Od dawna wiadomo, że pozycja pół-płodowa jest miła dla dziecka. Dziecko znajduje się wówczas w naturalnej dla siebie pozycji, mając jednocześnie możliwość rozprostowania się w dowolnym momencie. Gniazdko niemowlęce sprawdza się zarówno w łóżeczku, które szczególnie na początku daje maluszkowi zbyt dużą przestrzeń, jak i w wózku podczas spacerów.

 

Otul gniazdkiem swojego Malucha!

Przebywanie dziecka w takim gniazdku wpływa nie tylko na jego bezpieczeństwo, lecz jednocześnie zapewnia mu doskonały rozwój psychiczny. Ściągacze zamocowane w gnieździe pozwalają na regulowanie jego wielkości i dopasowywanie go do wzrostu dziecka. Stabilizacja, jaką ono zapewnia daje nam pewność, że nasze dziecko nie wysunie się z gniazda. Szerokie i jednocześnie miękkie boki gniazda niemowlęcego chronią malucha i dają mu cudowny komfort w trakcie odpoczynku.

 

 


ARTYKUŁ PARTNERSKI – WSPÓŁPRACA REKLAMOWA