Dentysta poza miejscem zamieszkania – kiedy warto wybrać się do kliniki oddalonej od swojego miasta?

W dzisiejszych czasach, kliniki dentystyczne są dość liczne. Posiadają także bardzo mocno rozbudowaną ofertę usługową i często uznawane są za niemal prestiżowe miejsca. Pracujący w jednym z takich przybytków dentysta, asystentka stomatologiczna, higienistka i cały personel, będą dokładać starań, aby pokazać się z jak najlepszej strony, promując się w internecie i wieszając na ścianach certyfikaty, świadczące o wykształceniu czy odbytych kursach. Można zatem powiedzieć, że trwa walka o pacjenta. Czy jednak warto w takim razie przebierać w ofertach poszczególnych klinik? A co, jeżeli naszą uwagę przykuje dentysta przyjmujący poza naszym miejscem zamieszkania? Podpowiadamy, kiedy powinniśmy raczej szukać lokalnie, a kiedy warto wybrać się w nieco dalszą podróż. 

Dentysta poza miejscem zamieszkania – nie opłaca się jeździć?

Jeżeli sprawa nie jest pilna, czyli nie mierzymy się z bólem nie do zniesienia, zawsze możemy przejechać się nieco dalej, aby uzyskać lepszą jakość usług. Zwłaszcza jeśli posiadamy własny środek transportu. Kiedy jednak się to nie opłaci? Jeśli mamy podejrzenie, że szybka reakcja dentysty może uratować ząb, gdy ból jest bardzo trudny do zniesienia oraz wówczas, gdy wieziemy ze sobą osobę starszą lub dziecko. W tej ostatniej sytuacji narażamy pasażera na dodatkowe nieprzyjemności. Wyjątek możemy zrobić, jeśli mieszkamy w bardzo małym miasteczku i wybitnie nie jesteśmy zadowoleni z usług tamtejszego stomatologa.

Dentysta poza miejscem zamieszkania – wtedy wsiadaj w samochód

W niektórych sytuacjach, dentysta, który przyjmuje poza miastem, w którym zamieszkujemy, może nam zaoferować znacznie więcej. Wsiądźmy w auto, jeśli interesuje nas stomatologia estetyczna i zależy nam by zabieg został wykonany lepszym, bardziej nowoczesnym sprzętem. Nie ograniczajmy się też w tej kwestii, kiedy chcemy wstawić sobie implanty czy protezę. Na dobrej jakości usługi w tym zakresie można liczyć tutaj https://perfektsmile.pl/. Warto sprawdzić, co oferuje ten dentysta z Brodnicy, nawet jeśli mieszkamy w innym rejonie województwa kujawsko-pomorskiego.