DHtenis Akademia Tenisowa

DHtenis Akademia Tenisowa powstała z pasji do tenisa i pracy z dziećmi. W naszej Akademii trenują i bawią się sportem dzieci już od 4 roku życia. Tenis to sport rozwijający wśród najmłodszych koordynację ruchową, sprawność i koncentrację, dający dużo satysfakcji i przede wszystkim dużo dobrej zabawy. Zajęcia prowadzone są w nowoczesnej hali tenisowej, która pozostaje do dyspozycji przez cały rok, niezależnie od pogody. Zajęcia dla dzieci prowadzone są w komfortowych, mało licznych grupach, jak również indywidualnie.
.

Treningi grupowe to:
Tenisowe przedszkole – dla dzieci w wieku 4-6 lat, zajęcia ogólnorozwojowe z elementami tenisa gdzie poprzez zabawę wprowadzamy elementy ćwiczeń kształtujących przyszłą technikę tenisową. Rozwijamy też podstawowe umiejętności motoryczne (bieganie, rzucanie, chwytanie) gdyż dziecko w tym wieku szybko przyswaja zadania ruchowe. Zajęcia te prowadzone są z wykorzystaniem sprzętu dostosowanego do wieku uczestników (niskie siatki tenisowe, małe rakiety, lekkie i wolne piłki)
Akademia tenisowa – dla dzieci od 7 roku życia. Treningi prowadzone są według programu „Tenis10” Polskiego Związku Tenisowego dla dzieci do 10 lat. Minitenis to najbardziej efektywne podejście do treningu tenisowego we wczesnoszkolnym okresie rozwoju dziecka, nauka dopasowana jest do potrzeb, możliwości i oczekiwań dzieci, będąca najlepszym sposobem na wprowadzenie dziecka w świat sportu. Sprzęt tenisowy dopasowany jest do wieku uczestników.
Od 11 roku życia treningi prowadzone są wg zaleceń Międzynarodowej Federacji Tenisowej (ITF).
Zajęcia w naszej Akademii prowadzą licencjonowani trenerzy Polskiego Związku Tenisowego,
zapewniamy cały potrzebny sprzęt, organizujemy półkolonie tenisowe i obozy sportowe.
.
DHtenis Akademia Tenisowa
ul. Bałtycka 59, Bydgoszcz
tel. 506-563-231