Dlaczego wybór kocyka dla niemowlaka jest tak istotny?

Wielu rodziców, ale także osób, które zastanawiają się co kupić maluchowi, nie zdaje sobie sprawy, jak ważne jest kupowanie rzeczy wysokiej jakości oraz takich, które naprawdę sprawią, że dziecko będzie miało wygodniej, przyjemniej, lepiej – np. dzięki kocykowi. Dlatego trzeba postawić na sprawdzone rozwiązania oraz na wiedzę i doświadczenie osób, które profesjonalnym wyposażeniem dla maluchów zajmują się na co dzień.

 

Gdzie sprawdzi się kocyk dla niemowlaka?

To obowiązkowe wyposażenie każdego dziecka zaraz po urodzeniu. Kocyk minky dla niemowlaka świetnie sprawdza się w wózku, kołysce czy łóżeczku, co sprawia, że jest uniwersalny i bardzo potrzebny każdemu młodemu rodzicowi. Ważne, by już od samego początku był wyjątkowy, miał wszelkie potrzebne atesty oraz ciekawy kolor, by zaznajamiać malucha z różnorodnością i pięknem świata od pierwszych chwil. To nieodzowny element wyprawki każdego niemowlaka.

 

Odpowiednia wielkość

Pierwsza rzecz, jaka jest bardzo ważna przy wyborze kocyka dla niemowlęcia, to wielkość. Nie może być to koc zbyt obszerny, bowiem dziecko zatopi się w nim zbyt mocno i może mieć problemy z oddychaniem. Musi być także wygodny do zawijania w niego maluszka, by temu było wygodnie. Dlatego optymalna jego wielkość to 50 cm na 70 cm, by maluch miał więcej miejsca, a koc spisywał się dobrze w każdej sytuacji. 

 

Wykonanie i grubość

Drugim istotnym elementem jest sposób wykonania koca. Musi być on szyty z dobrych materiałów, bez dodatków takich związków, które mogłyby być niebezpieczne dla dziecka. Jego optymalna grubość to około 3 cm, by dawać ciepło, komfort i bezpieczeństwo, a przy tym wygodę dla malucha i rodziców, ale także by nie przegrzewać dziecka. Produkt musi być wykonany z materiałów przyjaznych skórze dziecka. To antyalergiczne wnętrze, delikatnie dotykające kruchą skórę, oraz bezpieczne szwy, które nie zadrapią malucha. Na to także trzeba zawrócić szczególną uwagę.

 

Kupuj z Polski

Warto także pomyśleć o tym, by kupować produkty, które są produkowane w Polsce. Nie tylko mogą być lepsze ze względu na materiały, których się używa, ale także takie firmy jak https://www.marianek.pl/ często oferują niższą cenę, bowiem nie muszą opłacać przewozu przez granicę. Kupując z Polski, masz większe szanse na produkt wysokiej klasy w lepszej cenie. Specjalnie dla dziecka, które zawsze potrzebuje tego, co najlepsze.

 

 

 


ARTYKUŁ PARTNERSKI – WSPÓŁPRACA REKLAMOWA

Promocja marki https://www.marianek.pl/