Dmuchane zjeżdżalnie na festyn — które modele najlepsze?

Trudno wyobrazić sobie wakacyjną zabawę bez letnich festynów. Beztroski czas spędzony z przyjaciółmi jest znacznie lepszy, gdy towarzyszą mu różnego rodzaju fantastyczne atrakcje. Organizując przestrzeń zabawy dla młodszych i starszych dzieci, warto pamiętać szczególnie o ciekawych dmuchańcach, które przyciągną wzrok malców i zaproszą do wspólnej zabawy. Jak wybrać dmuchane zjeżdżalnie? Jakimi parametrami powinny się cechować odpowiednie modele? Podpowiedzi szukaj w tym artykule.

 

Jakie rozmiary dmuchanej zjeżdżalni na festyn?

Dmuchane zjeżdżalnie występują w wielu kształtach i nierzadko znacząco różnią się od siebie wymiarami, a to właśnie rozmiar atrakcji powinien być jednym z głównych czynników jej wyboru. Dlaczego? Od wielkości zjeżdżalni w dużej mierze zależy jej przepustowość i komfort zabawy na niej. Im większa jest dostępna powierzchnia użytkowa, tym więcej dzieci może jednocześnie korzystać z atrakcji, bez obaw o urazy. Rozmiary dmuchanej zjeżdżalni są szczególnie istotne, jeśli ma być ona udostępniana na tak tłocznym wydarzeniu, jak letni festyn.

By zapewnić dzieciom i nastolatkom komfortową zabawę, warto wybrać modele o długości przynajmniej 6 metrów i szerokości wynoszącej minimum 3,5 metra. Jeśli na wydarzeniu spodziewamy się obecności bardzo wielu gości, dobrym rozwiązaniem będzie zakup zjeżdżalni o przynajmniej dwóch torach lub o jednym, bardzo szerokim torze — dzięki temu bezpiecznie umożliwisz zabawę większej liczbie dzieci i unikniesz tworzenia się kolejek przed atrakcją. Z Twojej zjeżdżalni będzie mogło skorzystać więcej dzieci, a zatem zarobisz więcej w krótszym czasie.

Dmuchana zjeżdżalnia — czy forma atrakcji ma znaczenie?

Rynek dmuchanych atrakcji pełen jest różnorodności, szczególnie w zakresie designu atrakcji. Każdy dmuchaniec jest inny, ale łączy je jedno — częste nawiązywanie przez projektantów atrakcji do świata dziecięcej wyobraźni. Bajeczne dżungle, bezkres morskiego oceanu i jego ciekawi mieszkańcy, emocjonująca przygodna na pirackim statku lub torze monster truck? Przykłady takich realizacji przestrzeni imprezowej zabawy można znaleźć na stronach producentów dmuchanych atrakcji, takich jak polska firma GunGan. Takie dmuchane zjeżdżalnie możesz łączyć z innymi atrakcjami utrzymanymi w podobnym stylu, budując funkcjonalny i spójny pod kątem tematyki park rozrywki dla dzieci w różnym wieku.

Na co zwrócić uwagę, planując zakup zjeżdżalni dmuchanej?

Zjeżdżalnia dmuchana umieszczona w przestrzeni tak dużego wydarzenia, jakim jest przeciętny festyn, będzie poddawana intensywnej eksploatacji. Upewnij się więc, że kupujesz model, który jest w stanie sprostać takiemu wyzwaniu. Zwróć uwagę na takie kwestie jak jakość użytego przez producenta materiału, atesty czy długość gwarancji udzielanej na produkt. Sprawdź także, czy sprzedawca wraz ze zjeżdżalnią dostarcza także akcesoria potrzebne do jej rozstawienia i zamocowania, takie jak kotwy oraz liny czy dmuchawa o odpowiedniej mocy.

 

 

 

ARTYKUŁ PARTNERSKI, ZDJĘCIE:PIXABAY