Dzieckiem być!

„Któż by wiedział że czas leci, gdyby nie lustro i gdyby nie dzieci”

Jan Sztaudynger

1 czerwca wszystkie dzieci przypominają dorosłym jak ważny jest uśmiech, zabawa i beztroska. Dzień Dziecka – to święto inne niż wszystkie, święto które daje pełne przyzwolenie dzieciom na bycie dziećmi. To czas na wyjątkowe prezenty, niespodzianki, lody i wszystko to co uszczęśliwia nasze pociechy.

Jeszcze nie tak dawno sami byliśmy dziećmi, czekaliśmy jak mama z tatą wrócą z pracy, aby wspólnie z nimi spędzić czas. Cieszyliśmy się, gdy podarowali nam jakąś niespodziankę, zabrali na wycieczkę, czy pozwolili na zjedzenie większej ilości łakoci niż zazwyczaj. Każdy z nas ma z tego dnia jak i całego swojego dzieciństwa mnóstwo pięknych wspomnień, i każdy z nas pragnie wszystkiego co najlepsze dla swojego dziecka.

Dziś to my jesteśmy rodzicami i naszym zadaniem jest zrobić wszystko, aby każde dziecko tego dnia promieniało ze szczęścia, piszczało z zachwytu, a uśmiech nie znikał z dziecięcego oblicza. Wykorzystajmy to święto, sprawiając, by było piękne, wyjątkowe i niezapomniane przede wszystkim dla dziecka.

 

Zapewne głowisz się w jaki sposób sprawić, by ten dzień był wyjątkowy dla dziecka. Wbrew pozorom nie jest to taka trudna sprawa. Wiedz, że wcale nie musisz wydawać majątku na prezent. Dziecko wcale nie oczekuje drogich prezentów, natomiast doskonale wie, jak ważny jest spędzony razem czas.

Zaskocz więc swoje dziecko najbardziej jak tylko się da!
Ułóż rymowankę z życzeniami tylko dla niego, aby Twoje dziecko mocno poczuło jak bardzo jest kochane i ważne dla swoich rodziców, postaraj się, to naprawdę ważna sprawa. Zabierz pociechę na wycieczkę, zorganizuj czas w taki sposób, jak nie robisz tego zazwyczaj. Możesz wspólnie ułożyć nowe puzzle z ulubionym bohaterem dziecka, lub zbudować zamek z klocków, a przed snem poczytać dziecku ulubioną książeczkę z Twojego dzieciństwa. Możesz zorganizować zabawy i konkursy, w których wspólnie będziecie mogli uczestniczyć i uczyć się wzajemnie ciekawych rzeczy. Możesz zabrać je na rowerową wyprawę, czy też zorganizować dzień tak, by spełniać (prawie) wszystkie zachcianki swojego dziecka.

 

 

Jeśli szukasz pomysłu na prezent, jeśli Twoje dziecko marzy o kolejnej zabawce, nie martw się, oferta rynkowa jest niezwykle bogata, a producenci prześcigają się w ulepszaniu swoich produktów by poprzez zabawę pozytywnie wpłynąć na rozwój Twojego dziecka. Tradycyjne drewniane klocki czy samo jeżdżąca ciuchcia, interaktywny robot, lub piłka do kosza. Każde dziecko jest inne i tylko Ty, nikt inny najlepiej je zna.

Wybierz więc mądrze, wybierz taką zabawkę, która daje możliwość na wspólną zabawę i pozwoli czerpać radość nie tylko z tego dnia, ale z każdej chwili, którą możesz dziecku dać spędzając z nim czas. To te chwile pełne troski i miłości, pełne uważności, która okazywana jest dziecku są oazą i azylem dającym poczucie bezpieczeństwa, budującym fundamenty do rozwoju szczęśliwego, wartościowego człowieka. Bycie obok dziecka tego dnia jest najcenniejszym prezentem, jaki możesz mu dać.

 

I pamiętaj, bycia dzieckiem, nie określa się przez wiek. Duże dziecko mieszka bowiem w każdym z nas i każdy z nas skrywa w sobie tęsknotę do tego beztroskiego świata. Przypomnij więc sobie jak to było i spraw, aby Twoje dziecko, a może każde, które spotkasz było szczęśliwe i wesołe, KAŻDEGO dnia, nie tylko 1 czerwca!