Ekologiczne rysowanie

Jednym z ulubionych dziecięcych zajęć jest rysowanie. Pierwsze rysunki najczęściej przedstawiają rodzinę lub najbliższe otoczenie dziecka. Dumne Maluchy przynoszą swoją twórczość rodzicom opowiadając wspaniałą historyjkę cóż takiego ów obrazek dokładnie przedstawia. To piękny i bezcenny czas.

Młodzi miłośnicy rysowania potrafią jednego dnia narysować kilka wyjątkowych prac, a każda jest ważna, każda zasługuje na zaprezentowanie się w ramce, lub co najmniej segregator w którym można w każdej chwili je podziwiać.

Z czasem jednak, gdy rysunków przybywa zbyt mały robi się segregator, potem karton czy szuflada. Kartki z pracami dziecka fruwają po całym domu i nikt nie wie jak nad tym chaosem zapanować (wszak wyrzucić żadnego nie można).

 

Rozwiązanie przynosi technologia, alternatywą bowiem dla tradycyjnego rysowania jest tablet graficzny wyposażony w specjalny długopis, który pomieści każdą ilość prac i obrazków dziecka nie wyciągając niezliczonej ilości kartek, a więc z ograniczenia ilości zużywanego papieru cieszą się też drzewa.

Tablet graficzny do rysowania daje szereg możliwości młodym twórcom, zaczynając od ilości barw którymi podczas rysowania można się posługiwać, poprzez rozszerzony pasek narzędzi, aż do możliwości animacyjnych narysowanego na nim na przykład ulubionego bohatera. Równocześnie sam długopis jest niezwykle wygodny pozwalając się prowadzić tak samo, jak podczas tradycyjnego rysowania, dzięki czemu dziecko ćwiczy rączkę naturalnie jak podczas trzymania kredki czy ołówka.

Zaletą tabletu graficznego jest również to, iż można na nim rysować w pionie i poziomie, trzymając go na kolanach siedząc w samochodzie, leżąc na plaży, czy czekając w poczekalni na wizytę u stomatologa. Tablet graficzny doskonale sprawdzi się również do nauki pisania czy kolorowania ulubionych postaci. Ograniczeń nie ma, urządzenie jest lekkie i ma idealną wielkość by można było wszędzie je ze sobą zabrać.

To również wspaniała forma zaprezentowania dziecku w jaki sposób powstają grafiki komputerowe, animacje komputerowe, a co za tym idzie, jak ożywa świat bajek czy gier które wcześniej dziecko zdążyło poznać. Kto wie, może to pierwszy krok do tego by zostać profesjonalnym grafikiem.

Nowoczesne tablety graficzne występują w wielu rozmiarach i kolorach. Różni je rozdzielczość, wielkość pamięci i najczęściej wysokiej klasy karta graficzna. Początkującym rysownikom z pewnością w zupełności wystarczy funkcjonalny, w pełni skonfigurowany i cieszący się popularnością XP-Pen, kolejny zakup zależy od poziomu zaawansowania.

Miłego, ekologicznego rysowania!

 

 

 


ARTYKUŁ REKLAMOWY – kliknięcie w link oraz materiał promocyjny przekierowuje użytkownika na stronę platformy zakupowej