5. PKO BIEG CHARYTATYWNY „Pomagamy z każdym krokiem”

“W sobotę 14 września 2019 w 12 miastach Polski tysiące zawodników podejmą rywalizację na bieżniach stadionów lekkoatletycznych. Wszystko po to, by „wybiegać” pomoc na rzecz edukacji dzieci z domów dziecka. O zasadach, przebiegu i celu zawodów przeczytajcie w informatorze ➡️https://bit.ly/2H1UUzP

 

“PKO Bieg Charytatywny Młodych wystartuje w sobotę 14 września o godz. 12:00, czyli godzinę po zakończeniu głównych zawodów – 5. PKO Biegu Charytatywnego.

W każdym z miast może wystartować maksymalnie 350 dzieci w wieku od roku do 13 lat. Żeby wziąć udział w biegu wystarczy zapisać się i wnieść opłatę startową w dowolnej wysokości. Kwota ta nie może jednak być niższa niż 5 zł brutto za jednego uczestnika.

Wszystkie wpłaty zostaną w całości przekazane w formie darowizny Fundacji PKO Banku Polskiego na cel charytatywny. W tym roku będzie to wsparcie edukacji pozaszkolnej dzieci z placówek opiekuńczo-wychowawczych w 12 województwach, w których odbywa się bieg.

Bieg dla dzieci w każdym wieku!

Bieg rozgrywany będzie w trzech kategoriach wiekowych. Dzieci w wieku 1-6 lat pobiegną na dystansie 200 metrów, uczestnicy mający 7-9 lat do pokonania będą mieli 400 metrów, a na zawodników w wieku 10-12 lat czeka dystans 600 metrów. Rozgrzewkę zaplanowano na godz. 11:50, a starty trzech kategorii wiekowych, kolejno na: 12:00, 12:15 oraz 12:30. O 14:00 nastąpi zakończenie imprezy.

Zgłoszenia uczestników

Zgłoszeń uczestników i opłat startowych można będzie dokonać poprzez formularz rejestracyjny dostępny na stronie internetowej www.pkobiegcharytatywny.pl. Zapisy ruszą pod koniec sierpnia.

Rejestracja na bieg zostanie zamknięta po wyczerpaniu limitu 350 miejsc w danej lokalizacji, a rejestracja online w czwartek 12 września 2019 r. o godz. 11.00. Po tym terminie możliwa będzie rejestracja na stadionie w dniu biegu, ale tylko w tych lokalizacjach, w których będą jeszcze dostępne miejsca.

Do udziału w zawodach zostaną dopuszczone dzieci, których rodzice lub prawni opiekunowie przedstawią w Biurze Zawodów podpisaną zgodę uczestnictwa. Wszystkie dzieci po ukończeniu zawodów otrzymają pamiątkowe medale.

O godzinie 11 w każdym mieście zaczną się pikniki, podczas których najmłodsi uczestnicy będą mogli sprawdzić swoją wiedzę o zdrowiu i ekologii, a opiekunowie odpocząć w strefie relaksu. Planowane są również gry i zabawy.”

 

Lokalizacja 5 PKO Biegu Charytatywnego Bydgoszcz, Stadion im. Zdzisława Krzyszkowiaka, ul. Gdańska 163

 

REGULAMIN

 

ZAPISY OD 26 sierpnia 2019

www.pkobiegcharytatywny.pl

 

 


 

 REKLAMA 

 

źródło:www.pkobiegcharytatywny.pl