Bajkowe zimowe miasteczko

Bajkowe zimowe miasteczko, a w nim młyńskie koło i kryształowy pałac. Do tego lokalne przysmaki, oryginalne rękodzieło, świąteczne zapachy, które razem stworzą wyjątkową atmosferę nieopodal Brdy. Już dziś zapraszamy na Bydgoski Jarmark Świąteczny, który rozpocznie się 20 listopada i potrwa do 22 grudnia 2021, a więc zakończy się dwa dni przed wigilią.

Na ulicy Mostowej unosić się będzie aromat tradycyjnego grzańca, korzennych pierników i innych świątecznych potraw. Na odwiedzających czekać będą nie tylko stragany, ale także moc atrakcji i niespodzianek, w tym również kulinarnych. Gorąca czekolada, grzaniec z goździkami, tradycyjny barszcz czerwony, pierogi w wielu smakach, wędzone ryby i zdrowe miody to tylko niektóre smakołyki z oferty gastronomicznej. Na jarmarku kupimy także bombki, ozdoby oraz rękodzieło. Nie zabraknie występów artystycznych, a świecące po zmroku anielskie skrzydła będą doskonałym tłem do zrobienia sobie pamiątkowych zdjęć ze świątecznej Bydgoszczy.

 

Świąteczna scena muzyczna przy Grodzkiej
Każdego dnia u zbiegu ul. Grodzkiej i Mostowej będzie można zasłuchać się w muzyce na żywo w wykonaniu wyjątkowych artystów. Na scenie pojawią się znani i lubiani wykonawcy ze specjalnym repertuarem dla dzieci i dorosłych.

W imieniu miasta Bydgoszcz zapraszamy serdecznie.

 

 

 

źródło:bydgoszcz.pl