Bajkowe zimowe miasteczko – rzeźby lodowe

“Bajkowe zimowe miasteczko, a w nim młyńskie koło i kryształowy pałac. Do tego lokalne przysmaki, oryginalne rękodzieło, świąteczne zapachy, które razem stworzą wyjątkową atmosferę nieopodal Brdy. Już dziś zapraszamy na Bydgoski Jarmark Świąteczny, który rozpocznie się 6 grudnia, a zakończy dwa dni przed wigilią.

 

 

Na ulicy Mostowej unosić się będzie aromat tradycyjnego grzańca, korzennych pierników i innych świątecznych potraw. Na odwiedzających czekać będą nie tylko stragany, ale moc atrakcji i niespodzianek, w tym również kulinarnych. Gorąca czekolada, grzaniec z goździkami, tradycyjny barszcz czerwony, pierogi w wielu smakach, wędzone ryby i zdrowe miody to tylko niektóre smakołyki z oferty gastronomicznej. Na jarmarku kupimy także bombki, ozdoby oraz rękodzieło. Nie zabraknie występów artystycznych, a świecące po zmroku anielskie skrzydła będą doskonałym tłem do zrobienia sobie pamiątkowych zdjęć ze świątecznej Bydgoszczy.

 

 

 

Świąteczna scena muzyczna przy Grodzkiej
Każdego dnia u zbiegu ul. Grodzkiej i Mostowej będzie można zasłuchać się w muzyce na żywo w wykonaniu wyjątkowych artystów. Od poniedziałku do piątku muzyka w świątecznym klimacie popłynie od godz. 16-stej, a w weekendy – już od 14-stej. Na scenie pojawi się m.in. Magda Steczkowska (14.12, godz. 17), Future Folk (20.12, godz. 18), Żuki i kapela Cynamony. W czasie jarmarku usłyszymy też zespoły z bydgoskich uczelni: Akademii Muzycznej i Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego. Na scenie zaprezentuje się też Chór Akademicki UKW pod dyrekcją prof. Bernarda Mendlika (13.12, godz. 19). Ze sceny popłyną jazzowe brzmienia dzięki kwartetowi Doctor Jazz oraz duetowi z Akademii Muzycznej Czarnecki & Gierek.

Koncerty świąteczne:
13.12, godz. 19.00 – Chór Akademicki UKW pod dyrekcją prof. Bernarda Mendlika
14.12, godz. 17.00 – Magda Steczkowska ze specjalnym świątecznym koncertem
20.12, godz. 18.15 – Zespół Future Folk

Bajeczne atrakcje dla najmłodszych
14 i 15 grudnia zapraszamy na spektakle pt. „Mikołajki ze śnieżnej bajki”, „Grincz, a co z Mikołajem?” oraz specjalnie z myślą o najmłodszych koncert sióstr Wajs: Agnieszki i Patrycji, które zaśpiewają autorskie piosenki skomponowane dla dzieci. Ich występ to ponad godzina zabawy, a wesołe piosenki dzieci będą nucić długo po koncercie. Na dzieci czekać będą animatorzy w strojach elfów i gwiazdora, którzy zachęcać będą do zabawy. Atrakcją będą także bajkowe rzeźby lodowe.

Spektakle dla dzieci:
14.12, godz. 14.30 – bajki dla dzieci Mikołajki ze Śnieżniej Bajki
15.12, godz. 14.00 – FUNimki
15.12, godz. 15.30 – Grincz
15.12, godz. 17.15 – koncert Siostry Wajs & Stonoga

 Rzeźby lodowe:
6.12, godz.14.30 – 19.30 – postaci Anny i Elsy z bajki „ Kraina lodu”
14.12, godz. 14.30 – 19.30 – Królowa Lodu stojąca przy tronie lodowym

 

 

 

źródło:bydgoszcz.pl