Kanał Brama Czasu – Bieg Przygodowy (zapisy)

 

„Kanał – Brama Czasu” to bieg przygodowy z mapą na orientację, w którym nie zabraknie rywalizacji i ekstremalnych przeżyć.

Jesteśmy nad Kanałem Bydgoskim i cofamy się w czasie o ponad 100 lat. Mapa z początku XX wieku wskaże miejsca ukrycia zadań do wykonania oraz punktów (kluczy) do rozwiązania tajemnic. Do przejścia, przebiegnięcia i przepłynięcia kajakiem mamy ok 7 km i bez wątpienia dzieci również dadzą radę dotrzeć do mety W rywalizacji liczyć się będzie nie tylko sprawność i kondycja, ale również myślenie Kto pierwszy odnajdzie Bramę Czasu prowadzącą do współczesności? Przekonamy się 18 sierpnia!

Wpisowe w całości przekazane będzie na leczenie i rehabilitację 1,5 rocznej Michalinki Derezińskiej zmagającej się z chorobą Aleksandra.

 

>> ZAPISY <<<

 

“Nazwa “Kanał Brama Czasu” jest z pewnością dla wielu dość tajemnicza…. 
Krótko przybliżymy to wydarzenie.
Ci, którzy byli z nami w ubiegłym roku na rajdzie “Tropem bydgoskiego skarbu” z pewnością wiedzą czego się spodziewać.
Na początek przeniesiemy się w czasie tzn. otrzymamy 100 letnią mapę Kanału Bydgoskiego z zaznaczonymi punktami kontrolnymi, które będziemy musieli odszukać. Wbrew pozorom nie będzie to trudne, gdyż Stary Kanał Bydgoski jest obiektem przeszło 100 letnim, a więc zaznaczonym na mapie. Takie miejsce będą oznaczone biało-czerwoną tablicą. Tam znajdziecie litery, z których będziecie musieli ułożyć hasło- rozwiązanie gry. Część punktów będzie dostępna z lądu, ale część od strony wody i do tego celu będziecie musieli wykorzystać przygotowane dla Was kajaki. Te drużyny, która zrobią to najszybciej, z pewnością mogą się spodziewać nagrody.
Praktycznie to od Was zależy, czy wydarzenie to potraktujecie jako bieg, rajd, a może spacer. Jedno jest pewne – będziecie w takich miejscach, w których jeszcze nie byliście i zobaczycie coś, czego jeszcze nie widzieliście.
Zapraszamy do zapisów. 

>> ZAPISY <<<

 

Niedziela, 18 sierpnia 2019 o 11:00 – 14:00

V śluza Starego Kanału Bydgoskiego ( na wysokości kortów tenisowych)

Organizator: Sport Smukała Opławiec Janowo