Królewna Śnieżka i 7 krasnoludków – balet w Operze NOVA, godz. 11.00 i 17.00

Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków
Balet
30 maja 2020, godz. 11.00 i 17.00
 

Jeśli jakieś dziecko nie widziało jeszcze krasnoludka to może zobaczyć i to siedem od razu !

To już trzecia wersja tego tytułu prezentowana na scenie bydgoskiej Opery. Skomponowana przez Bogdana Pawłowskiego w 1970 r. „Królewna Śnieżka…”, przyniosła autorowi ogromną popularność i nie słabnącą sympatię młodych widzów , których kilka pokoleń przeżywało taneczne przygody bohaterów. Obok tytułowych postaci w wersji baletowej pojawiają się także : Ptak, Lis, Żabka ,Wiewiórki, Niedźwiedź, Myśliwy, Dwór, Świta.

Inscenizacja i choreografia jest dziełem Henryka Konwińskiego. Ten znany twórca realizował liczne balety klasyczne i współczesne, wielkie widowiska, ale i kompozycje o charakterze studyjnym ; utwory przeznaczone dla dzieci inscenizuje ze szczególną dbałością . Scenograf , Anna Sekuła , wykreowała przepiękne kostiumy , oddające charaktery poszczególnych postaci i wkomponowała je w iście bajkową przestrzeń.

Soliści i Balet Opery Nova tańcem i gestem snują opowieść ,oddają uczucia bohaterów, wyzwalają w widzach emocje : każą bać się Złej Macochy i jej świty , angażują w zabawę z rozbrykanymi krasnoludkami , które „buszują” także na widowni ; uczą odczytywać język tańca. Taka wizyta w teatrze muzycznym pozostaje niezapomnianym przeżyciem z dzieciństwa.

Obok głównych postaci w wersji baletowej pojawiają się także : Ptak, Lis, Żabka , Wiewiórki, Niedźwiedź, Myśliwy, Dwór, Świta.

Kompozytor: Bogdan Pawłowski
Muzyka : Bogdan Pawłowski
Kierownictwo muzyczne: Henryk Wierzchoń
Choreografi : Henryk Konwiński
Scenografia: Anna Sekuła
autor plakatu: Tadeusz Jodłowski
www.opera.bydgoszcz.pl

OPERA NOVA w Bydgoszczy

ul. Marszałka Focha 5
85-070 Bydgoszcz

 

Kasa biletowa – w holu głównym Opery Nova tel. 52 325 15 55

czynna:

  • wtorek: 15.00 – 18.30
  • środa: 15.00 – 18.30
  • czwartek: 15.00 – 18.30
  • sobota: 15.00 – 18.30
  • niedziela: 16.00 – 18.30
źródło:http://www.opera.bydgoszcz.pl