Międzynarodowe Sprzątanie Świata – „Czysto w Bydgoszczy” – czysto na Ziemi, godz. 12.00

 

W tym roku już po raz 25  dzieci, młodzież oraz dorośli, jednym słowem wszyscy, dla których ważne jest otaczające nas środowisko naturalne oraz cenią sobie ład i porządek w przestrzeni publicznej mogą wziąć udział w organizowanej przez “Czysto  w Bydgoszczy” przy wsparciu Kujawsko-Pomorskiego Centrum Edukacji Ekologicznej akcji sprzątania Ziemi.

Akcja ma na celu uświadamianie ludziom, jak ważne jest poszanowanie środowiska, dlatego na tą okazję zostaną przygotowane warsztaty edukacyjne, czy też wyjątkowe zabawy proekologiczne dla dzieci. Nieśmiecenie i sprzątanie, jak również zmiana naszych codziennych nawyków poprzez m.in. zmniejszenie zużycia plastiku i segregację odpadów, oszczędzanie wody i energii, wybieranie produktów ekologicznych,  to pierwszy mały krok do wielkiej zmiany w środowisku!

Przyjedźcie więc całymi rodzinami, by wspólnie z nami zadbać o naszą planetę!

Spotykamy się 21 września 2019 o godz. 12.00 przy pętli tramwajowej “Las Gdański”, skąd wyruszymy edukacyjnymi ścieżkami Leśnego Parku Kultury i Wypoczynku “Myślęcinek” do Centrum Edukacji Ekologicznej. W trakcie wycieczki najmłodsi będą mogli zdobyć ekologiczną wiedzę, a na miejscu na wszystkich ochotników czekać będą liczne atrakcje i niespodzianki przygotowane przez naszych partnerów. 

Zapewniamy worki i rękawiczki do zbierania odpadów. Wspólnie chcemy zadbać o nasze otoczenie, dlatego razem posprzątamy Myślęcinek.

 

 

BIEŻĄCE INFORMACJE O AKCJI ZNAJDZIECIE NA