Spektakl Teatru Lalek Buratino “Trzy Świnki”, godz. 10.00

 

“Bydgoski Teatr Lalek Buratino po raz kolejny sięgnął po klasykę. Tym razem są to “Trzy świnki”. Treść spektaklu wypełniają perypetie trzech świnek-sióstr, które osiągnąwszy dorosłość wyruszają w świat by zbudować swoje domy. Mimo, że są siostrami zasadniczo od siebie się różnią: charakterem, usposobieniem, upodobaniami i priorytetami.

Pierwsza jest miłośniczką kolorowych strojów, takichż pism, wygodnego i beztroskiego życia u boku mamy. Druga hołduje subkulturowej, młodzieżowej modzie i za wszelką cenę chce wyrwać się z pod maminej kurateli. Trzecia jest dumą mamusi: pilna uczennica, dobrze zorganizowana, mądra i zaradna. Ich śladem podąża pewien wilk, którego celem jest udaremnienie poczynań świnek i docelowo ich pożarcie. Pierwsza, podczas swej wędrówki spotyka zbudowanego ze słomy stracha na wróble, któremu pomaga rozwiązać bardzo ważny problem w zamian za co strach pomaga jej zbudować dom ze słomy. Druga ratuje wyczerpanego z pragnienia bobra, ten pomaga jej zbudować dom z patyków. Trzecia, bez niczyjej pomocy buduje dom sama. Dom z kamieni.

Wilk napotkawszy pierwszą świnkę bez trudu zdmuchuje z powierzchni jej domek, jednak sprytna świnka umyka przed kłami prześladowcy. Domek drugiej świnki również nie jest w stanie oprzeć się sile wilka, ale obu świnkom i tym razem udaje się przechytrzyć wilka. Chronią się w kamiennym domku trzeciej świnki, na którym wilk łamie sobie zęby, ściera pazury i tracąc siły pada zemdlony…ale się podnosi…Jak zakończy się potyczka wilka ze świnkami? I kim jest wilk? Odpowiedzi na to pytania przynosi finał widowiska. Spektakl Buratino powiada o wchodzeniu w dorosły świat i wadze pierwszych życiowych wyborów. Podpowiada, że wszystkie decyzje należy podejmować z rozwagą, bo każdy wybór niesie za sobą określone konsekwencje. Uczy również samodzielności w ich podejmowaniu. Dostarczy okazji do rozmowy o wyższości solidarności nad egoizmem, dobroci nad złem, przyjaźni nad knowaniem i mądrości nad głupotą. Ale przede wszystkim to zabawne widowisko z wieloma melodyjnymi piosenkami, ciekawą choreografią i scenografią. Niezaprzeczalnym hitem będą z pewnością przepiękne i przezabawne lalki tytułowych bohaterek.”

Występują: Karolina Wojciechowska, Roksana Korban, Emilia Malczyk i Łukasz Przykłock

 

Spektakl “Trzy świnki”

20 marca 2019,  godzina 10.00

Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy
ul. Marcinkowskiego 12, 85-056 Bydgoszcz

 

 

Bilety w dni weekendowe: Dorośli: 18 zł, Dzieci: 15 zł.

W dni powszednie i weekendy teatr realizuje zasady Karty Dużej Rodziny.

Bilety do nabycia w kasie MCK w dniu przedstawienia

Rezerwacje biletów:
tel: 52 325 55 40 – bilety indywidualne, weekendowe
tel: 609 047 117 – bilety grupowe
tel: 695 599 271 – bilety grupowe
e-mail: czeslaw_sienko@o2.pl

 


źródło:teatrburatino.pl

 

REKLAMA