Fundacja „Wiatrak”

 

„Dzieci poznają życie obserwując i naśladują postępowanie dorosłych.

To, czego doświadczają w rodzinie, bardzo mocno wpłynie na postawy, które przyjmą jako dorośli.”

– Jan Paweł II

 

Słowa Jana Pawła II nieustannie przypominają, jak w pełni być człowiekiem. Jako odpowiedź na wezwanie Ojca Świętego, Fundacja „Wiatrak” podjęła się konkretnego dzieła miłości na rzecz drugiego człowieka. „Wiatrak” wciąż się rozrasta i podejmuje nowe wyzwania, odpowiadając na znaki czasu, jednak jego podstawową rolą jest wychowanie. I to takie wychowanie, by z ziaren złożonych w sercach dzieci i młodzieży uczynić białą mąkę prawdy, dobra i piękna.

 

Fundacja „Wiatrak” to organizacja pożytku publicznego, której główną ideą jest wprowadzanie w życie nauki św. Jana Pawła II, która mówi o rozwoju człowieka na czterech płaszczyznach: fizycznej, psychicznej, intelektualnej i duchowej. W „Wiatraku” każda osoba, niezależnie od wieku, stanu zdrowia czy sytuacji życiowej, może poszerzać swoją wiedzę, rozwijać talenty oraz odkrywać radość płynącą z bycia darem dla drugiego człowieka.

 

„Wiatrak” zaprasza Dzieci i Młodzież na zajęcia taneczne, muzyczne, plastyczne, sportowe, naukowe, jak i do odwiedzania świetlicy „Pinokio”.

 

Prowadzone przez Fundację „Wiatrak” Przedszkole Niepubliczne „U Karolka” zaprasza Maluchy które ukończyły 2,5 r.ż. do wspólnej zabawy według podstawy programowej wychowania przedszkolnego.

 

Rodziny mogą korzystać z organizowanych przez Fundację spotkań, zajęć sportowych, wydarzeń kulturalnych oraz licznych koncertów. Ponadto Wiatrak” zaprasza na środowe spotkania KLUBU MŁODYCH MAM.

 

FUNDACJA „WIATRAK”
ul. Bołtucia  7, 85 – 796 Bydgoszcz

 tel. 52 32-34-810

mail: [email protected]

www.wiatrak.org.pl

Biuro „Wiatraka czynne od poniedziałku do piątku 09:00 – 18:00