GRY komputerowe jako wsparcie w edukacji i ich korzystny wpływ na dzieci.

Rzeka korzyści w tym radość i nauka płyną z czasu jaki dzieci spędzają grając w gry na komputerze czy konsoli, a Ty wciąż masz wątpliwości? Być może dlatego, że nie pamiętasz już jak wspaniałe efekty przynosi wplatanie w codzienną zabawę nauki.

Jakie to korzyści?

Wspomaganie koordynacji wzrokowo-ruchowej, wzrost aktywności poznawczej istotnie wpływającej na powodzenie w nauce, pobudzenie procesów myślowych i ćwiczenie pamięci, spostrzegawczość, skupienie a co za tym idzie poprawa koncentracji, rozwój intuicji, nauka dokonywania wyborów, a nawet relaks i uwolnienie się od nadmiaru emocji, by wymienić  tylko kilka ważnych aspektów potwierdzających, że gdy dziecko nie jest przymuszone do zdobywania wiedzy osiąga o wiele lepsze wyniki w nauce. W internecie  dostępnych jest wiele badań wskazujących korzystny wpływ gier i ich walory edukacyjne, kto chce z pewnością je odnajdzie.

Gry narzędziem dydaktycznym?

Czy więc nadszedł czas by gry posiadające walory edukacyjne przekroczyły progi szkoły?

Elementy astronomii, ekologii, robotyki … by zacząć tylko od podstaw nowoczesnego czyli rozwojowego szkolnictwa, które zaciekawi, pozwoli być natchnieniem dla wartościowego hobby. Takiego, które przygotuje nasze dzieci do życia w bezpiecznym świecie, w którym postęp technologiczny idealnie współgra z wszystkim co nas otacza, z całym istnieniem.

Okazuje się, że wybór zarówno odpłatnych gier edukacyjnych jak i darmowych aplikacji do wykorzystania przez szkoły, placówki i ośrodki oświatowe, a nawet przedszkola jest spory, ba dopasowany wiekowo i tematycznie, a nawet po spełnieniu określonych warunków dopuszczony prawnie. Czemu więc nauczyciele nie wykorzystują w ramach wzbogacenia walorów edukacyjnych gier i aplikacji? Z obawy przed nami – RODZICAMI. Wciąż bowiem głęboko mamy zakorzeniony tradycyjny system edukacji i z podejrzliwością patrzymy na technologiczne rozwiązania których nie znamy, a do których chcą nas przekonać otwarci i świadomi walorów płynących z tej formy nauczania dydaktycy.

Cyfrowa rzeczywistość to dodatek do codziennego życia.

Realia dzisiejszego świata są nieporównywalnie odmienne od czasów naszego dzieciństwa. Pomysłów na obiad szukamy dziś w internecie zamiast w kucharskich książkach, dowolne zakupy z dostawą pod drzwi możemy zamówić dzięki asystentowi w smartfonach, nowych umiejętności uczymy się oglądając filmiki na popularnych kanałach. Dzieci obserwują to wszystko bardzo uważnie i powielają nasze zachowania. Także chcą uczyć się i rozwijać z pomocą elektronicznego urządzenia będącego dla nich formą przepustki do bardziej dorosłego świata.

Wejdźmy więc z dzieckiem w ten wirtualny świat edukacyjnych zabaw. Pokażmy jak w pozytywnym kontekście wykorzystywać dostępną technologię, by służyła dzieciom i dorosłym, pomagała, wspierała i edukowała. Wybierajmy gry wraz z dzieckiem mając pewność, że są dopasowane do potrzeb i wieku naszego dziecka, a więc będą bezpieczne. Wyznaczmy starannie czas na tą formę rozrywki połączonej z edukacją traktując to raczej jako uzupełnienie codziennej aktywności, następnie pozwólmy dziecku opowiedzieć o swoich wrażeniach.

Podstawą prawidłowego rozwoju dzieci była, jest i zawsze będzie zabawa, nie obawiajmy się więc, że ulubione książeczki, klocki czy kredki zostaną zapomniane po pokazaniu dziecku gier z niebanalną animacją i piękną kolorystyką. TO OD NAS ZALEŻY jak bardzo pozwolimy doświadczyć naszym dzieciom wirtualnego świata. Racjonalne podejście rodzica pozwoli na oswajanie się dziecka z technologią przy jednoczesnym zachowaniu pełnej radości z pięknych przygód które czekają na nasze dzieci każdego dnia.

Gry komputerowe uczą i pomagają, te symulacyjne na przykład są znaczącym narzędziem wykorzystywanym przy szkoleniu pilotów, wojskowych, kosmonautów a nawet lekarzy. Symulacje lotów, nauka taktyki, wirtualne sale operacyjne i wiele innych pozwalają użytkownikom doświadczyć a następnie wyćwiczyć pożądane umiejętności.

Symulacyjne GRY DLA DZIECI to m.in. wirtualna uprawa ogródka czy opieka nad zwierzątkiem, która może być wstępnym etapem przed pojawieniem się w naszym domu prawdziwego stworzonka.

 

 

 


ARTYKUŁ REKLAMOWY – kliknięcie w link oraz materiał promocyjny przekierowuje użytkownika na stronę platformy zakupowej