Hoverboard – oryginalny prezent nie tylko dla dziecka

Hoverboard – pod tą tajemniczą nazwą kryje się wyjątkowa deskorolka elektryczna, często  nazywana jeździkiem. To stosunkowo nowa, ale jakże wyjątkowa forma miejskiego transportu z napędem elektrycznym.

Najbardziej zauważalną rzeczą charakterystyczną jest to, że posiada ona dwa koła, a nie cztery jak  standardowa deskorolka. Ale to tylko jeden z jakże wielu elementów, który ten sprzęt wyróżnia.

Deska elektryczna zajmuje wysokie miejsce w rankingu pojazdów przyszłości. Choć do niedawna mogliśmy podziwiać ją m.in. w filmach typu science-fiction przyglądając się w jaki sposób za jakiś czas będziemy mogli się przemieszczać. Dziś nadszedł ten czas! Przyszłość nas dogoniła i właśnie teraz mamy możliwość w praktyce sprawdzić jak poruszać się na Hoverboard.

 

 

W ostatnim czasie posiadanie jej stało się bardzo popularne, nie tylko ze względu na jej prostotę czy przystępną cenę, ale również na ekonomiczność. Pojazd ten przekonał do siebie oczywiście młodzież, dzieci, ale i dorosłych, chcecie wiedzieć jak?

Ta deskorolka zdecydowanie się wyróżnia. Wbudowane MP3, Bluetooth, fantastyczne oświetlenie sterowane za pomocą Smartfona, niebanalna kolorystyka pojazdu jest naprawdę czymś ekstra! Pełnym zaskoczeniem jest lokalizator połączony z telefonem, który umożliwia wyszukanie znajomych, którzy w tym samym czasie także korzystają z deskorolki, dając okazję do wspólnej zabawy i rywalizacji.

Rodziców zachwyci fakt, iż deskorolka posiada funkcję kontroli dziecka. W rzeczywistym czasie każdy opiekun ma bowiem dostęp do informacji o tym, co się dzieje z jego pociechą tzn.gdzie się znajduje i czy nie doszło czasem do upadku dziecka. Innowacyjnych rozwiązań jest więcej, na uwagę zasługuje zwłaszcza ta opcja ostrzegająca przed niebezpieczeństwem z możliwością zatrzymania deskorolki w obliczu zagrożenia. To nie magia, nie abstrakcja, to technologia, która zmienia się dla nas każdego dnia.

Decydując się na zakup takiej deskorolki, pamiętajmy oczywiście o ochraniaczach na łokcie i kolana  oraz, a może przede wszystkim o zakupie kasku. Bezpieczeństwo to podstawa, zwłaszcza zanim złapie się odpowiedni balans. Hoverboard sterowany jest bowiem głównie za pomocą ruchu ciała, dlatego aby móc nim swobodnie jeździć potrzebny jest trening w utrzymaniu równowagi, a to wbrew pozorom nie jest to prosta sztuka. Z pomocą przychodzi jednak sama deska, wiele modeli posiada bowiem automatyczne wspomaganie równowagi, to może być niezwykle ważne zwłaszcza dla początkującego użytkownika.

Sprzęty te słyną z niewielkich rozmiarów, bo składają się głównie z podstawy która po bokach ma kółka, niektóre modele posiadają dodatkowy drążek, który pomaga w kierowaniu za pomocą nóg i balansu ciała. Aby móc deskorolkę zabrać wszędzie, w zestawie najczęściej znajduje się specjalna torba lub plecak, do którego można ją zawsze spakować.

Znajdziemy też wiele desek pozwalających na zamocowanie specjalnej nakładki tworząc z Hoverboarda Gokarta. To wspaniałe rozwiązanie dla najmłodszych, jak i tych, którym po prostu nie chce się długo stać.

Przy wyborze naszego Hoverboarda kierujmy się nie tylko najnowszymi trendami w kolorach, znacznie ważniejsza jest wielkość i twardość kół, które powinny doskonale radzić sobie z nierównościami terenu po którym będziemy się na takiej desce poruszać. Nie mniej istotna jest prędkość, waga czy czas ładowania. Jazda na takiej desce ma być przyjemnością, warto więc wszelkim parametrom nieco dokładniej się poprzyglądać.

Deskorolka elektryczna może  być wspaniałą formą rekreacji dla dziecka, lub posłużyć jako alternatywna forma transportu miejskiego dla nieco starszego użytkownika. Wspomaga rozwój ruchowy i jest ekonomiczna. Sprawi radość każdemu, kto choć raz miał okazję się nią przejechać. A jeśli szukasz oryginalnego prezentu (nie tylko) dla dziecka Hoverboard z pewnością się spodoba.