Jak wybrać dla siebie odpowiedni laktator?

Laktator to urządzenie, w które powinna zaopatrzyć się każda przyszła mama. Jak wybrać najlepszy model dla siebie?

Praktyczny laktator – warto go mieć!

Za pomocą laktatora można pobierać pokarm z piersi i podawać go dziecku w butelce. To bardzo pomocne urządzenie, które przyda się przy nadmiarze pokarmu, a także wtedy, gdy mama zaczyna pracę.

W sprzedaży można znaleźć wiele różnych urządzeń tego typu. Zatem, jaki laktator elektryczny wybrać, aby wygodnie i skutecznie pobierać pokarm?

 

Rodzaje laktatorów

Laktatory można podzielić na kilka różnych kategorii w zależności od ich konstrukcji. Przede wszystkim są one dzielone na:

  • laktatory ręczne,
  • laktatory elektryczne.

Każde z tych rozwiązań ma swoje plusy i minusy. Na które więc się zdecydować?

 

Laktatory ręczne

To urządzenia pozwalające na pobieranie pokarmu z piersi poprzez naciskanie odpowiednich uchwytów. Dochodzi wtedy do wytworzenia ciśnienia oraz wypływania mleka z piersi.

Ręczne laktatory nie wymagają zasilania, dlatego można korzystać z nich wszędzie. Są lekkie i tanie, dlatego też są chętnie wybierane przez karmiące mamy.

Ich główny minus to mniejsza efektywność niż w przypadku laktatorów elektrycznych. Dla uzyskania lepszego efektu warto wybrać model z dwufazowym trybem pracy, który naśladuje ssanie dziecka. Taki laktator może być też męczący w użyciu – wymaga stałego naciskania na uchwyt. Niekoniecznie sprawdzi się więc w przypadku regularnego korzystania, będzie natomiast bardzo dobrym rozwiązaniem w przypadku okazjonalnego odciągania pokarmu.

 

Laktatory elektryczne

To nowocześniejsze, ale też droższe urządzenia, które wyposażone są w silnik uruchamiający pompę generującą ciśnienie. Wystarczy naciśnięcie na jeden przycisk, aby laktator zaczął pracę.

Wysoka skuteczność pracy to główny atut tych modeli. Takie laktatory także dostępne są jako modele dwufazowe, które zapewniają najlepszą jakość pracy. Mogą być zasilane z sieci albo mogą mieć wbudowane akumulatory – wtedy można korzystać z nich w dowolnym miejscu.

 

Wybierz sprawdzony model laktatora!

Jaki laktator elektryczny wybrać? Najlepiej taki, który będzie dwufazowy. Model ręczny sprawdzi się dobrze przy okazjonalnym użytkowaniu, natomiast do codziennego odciągania pokarmu lepiej wybrać laktator elektryczny. Warto jednak sprawdzić opinie o różnych modelach, aby znaleźć najlepszy produkt dla siebie!

 

 


ARTYKUŁ PARTNERSKI – WSPÓŁPRACA REKLAMOWA

WordPress Cookie Plugin od Real Cookie Banner