Jak wybrać suchy basen z piłkami dla dzieci?

Suchy basen z piłkami to bardzo dobre rozwiązanie do domu, które z pewnością spodoba się każdemu dziecku. Dostarczy on przede wszystkim mnóstwo frajdy i zabawy, ale w głównej mierze będzie idealną alternatywą dla tradycyjnego basenu z wodą.

Jego wybór powinien być jednak przemyślany i dostosowany do warunków, jakie mamy w domu.

  1. Co to jest suchy basen z piłkami?
  2. Jakie ma zalety suchy basen z piłkami dla dzieci?
  3. Jak wybrać basen z piłkami dla dzieci?

(https://misioohandmade.pl/suche-baseny-z-pileczkami/ – suche baseny z piłeczkami)

Co to jest suchy basen?

Wielu słysząc taką nazwę pewnie często zastanawia się co to jest suchy basen z piłkami dla dziecka. Najlepszym przykładem na zobrazowanie sobie go jest zabawa w wesołym miasteczku, gdzie przeważnie stoi basen wypełniony po brzegi małymi i miękkimi piłeczkami, w które można wskoczyć. Można go także zobaczyć praktycznie w każdym parku trampolin, gdzie jest wydzielona strefa dla najmłodszych.

(Maty do zabawy – https://misioohandmade.pl/mata-do-zabawy/)

Suchy basen z piłkami to przede wszystkim wspaniała rozrywka dla dziecka. Wiele z nich zazwyczaj bawi się w pokoju na podłodze wykorzystując do tego drewniane lub plastikowe zabawki, jednak z czasem i one się maluchowi znudzą. Co w takim przypadku zrobić? Zazwyczaj kończy się to wydaniem pieniędzy na kolejne modele, które po krótkim czasie znów zostaną rzucone w kąt.

Basen z piłkami to także alternatywa dla tradycyjnych form zabawy. Dziecko może, choć w małym stopniu poczuć się, jak na pływalni. Różnica polega jedynie na wypełnieniu basenu piłeczkami, a nie wodą. Jedyną wadą takiego rozwiązania jest to, że potrzebuje ono trochę więcej miejsca, które niekiedy bardzo trudno wygospodarować, w szczególności w mniejszych mieszkaniach.

Jakie zalety ma suchy basen z piłkami dla dzieci?

Suchy basen z piłkami dla dzieci to jednak w głównej mierze wiele zalet. Dzięki niemu dzieci mogą poczuć się jak w basenie z wodą. Ponadto jest to niesamowita forma zabawy dla nich, która pozwala wzbudzić w nich kreatywność. Decydując się na takie rozwiązanie rodzice znacząco wpływają na rozwój wyobraźni dziecka. Maluch w basenie może poczuć się jak prawdziwy pirat, przemierzający wody ogromnego oceanu, lub jak kapitan statku wycieczkowego. Wszystko zależy od tego, co sobie wymyśli.

Ponadto suchy basen to także świetne miejsce do nauki. W nim maluch może nauczyć się rozpoznawać kolory, a intensywne barwy działają stymulująco na jego wzrok. Poza tym, gdy dziecko znudzi się zabawą w basenie, piłeczki można wykorzystać do innych form rozrywki. To kolejny atut takiego rozwiązania do domu.

Jak wybrać suchy basen z piłkami dla dziecka?

Trzeba zdać sobie przede wszystkim sprawę, z tego, że jest kilka rodzajów suchych basenów z piłkami dla dzieci. Różnią się one od siebie wymiarami, materiałem, z jakiego zostały wykonane oraz formą. Spośród nich wyróżnić można:

  • basen domek – Ich cechą charakterystyczną jest wygląd. Są one zabudowane od góry, a wejście do środka zazwyczaj znajduje się z boku lub od frontu domku. Można je wykorzystać zarówno w domu, jak i na tarasie, czy w ogrodzie. Basen domek wyposażony jest także w ścianki z siatki oraz drzwiczki, które zapobiegają wypadaniu piłeczek podczas zabawy.
  • basen piankowy – jest to bardzo dobre rozwiązanie do mniejszych mieszkań. Suchy basen z piłkami wykonany z pianki jest bardzo miękki i elastyczny, jednak jego niewielkie wymiary mogą być równocześnie wadą i zaletą. Wadą, bo przeznaczony jest raczej dla najmłodszych, a zaletą, ponieważ zajmuje bardzo mało miejsca.
  • basen rehabilitacyjny – mają one największe wymiary, a ścianki wykonane z grubej i gęstej pianki zapewniają wysoką wytrzymałość oraz stabilność basenu. Sprawdzą się one jedynie w domach lub mieszkaniach o bardzo dużym metrażu i dużej ilości wolnej przestrzeni.

Wybór suchego basenu z piłkami jest więc uzależniony od wieku dziecka oraz jego wzrostu, a także rozwoju psychofizycznego.