Jaki dywan do pokoju dziecięcego?

Dzieci są dla nas najważniejsze, dlatego chcemy dla nich jak najlepiej.
Wybór dywanu do pokoju naszych pociech jest bardzo ważny. Maluchy bawią się głównie na podłodze, dlatego dywan w ich pokoju powinien być miękki. Jak dobrać odpowiedni dywan do pokoju dziecięcego?

.

 

Na co zwrócić uwagę

Przede wszystkim należy wziąć pod uwagę wiek naszej pociechy. Urok małych dzieci jest taki, że większość czasu spędzają na podłodze, wykorzystując całą swoją energię na zabawy. Dlatego też dywan to ważna rzecz. Dzięki niemu nasze dzieci nie bawią się na zimnej i twardej podłodze. Dzieci mają tendencję do rozlewania napojów,  dywan dziecięcy powinien być trwały i łatwy w czyszczeniu. Jeżeli jednak już się coś rozleje, warto mieć dywan odpowiedniej wielkości, aby nie przystawiać go meblami. Łatwiej będzie go nam zwinąć i zabrać do pralni czy wytrzepania. Musimy zwracać uwagę również na to, czy wybierany przez nas dywan dziecięcy jest antyalergiczny i nie uczuli naszego dziecka. Dlatego też, udając się do działu z dywanami dziecięcymi, są z reguły wykonane z przędzy syntetycznej jak akryl lub polipropylen. Wełnianych się nie poleca mimo swoich świetnych właściwości, to są bardzo silnym alergenem. Tak samo dywany shaggy, które mają długie runo. Mimo że są grube, miękkie i puchate, ciężko je wyczyścić. Ważną sprawą jest podgumowany spód. Dzięki niemu zapobiegniemy przypadkowemu przesuwaniu się po całym pokoju, a tym samym zapobiegniemy ewentualnemu wypadkowi.

.

Dywan dla dziewczynki i chłopca

W sklepach mamy przeogromny wybór wzorów i rozmiarów dywanów. Kolejnym ważnym elementem przy wyborze dywanu dla dziecka jest kolor i wzór. Dzieci powyżej trzech lat mają już swoich superbohaterów z bajek lub filmów. Dla chłopca możemy wybrać dywan z superbohaterem bądź motywem z bajek o samochodach. Dla dziewczynek zaś księżniczki, kwiaty i motylki. Wszystko zależy od tego, co nasze dzieci lubią i jakie mają upodobania, każde dziecko jest inne. Jeżeli jednak nie przepadamy za motywem z bajek, możemy wybrać dywan z ciekawym, nowoczesnym wzorem.

.

Dywan dla nastolatka

Pokój nastolatka to już nie lada wyzwanie. W tym okresie trzeba się liczyć ze zdaniem naszego dziecka, który ma już wiele do powiedzenia. Dlatego wybierając się na zakupy dywanu, warto zabrać dziecko ze sobą, będzie mógł sam zdecydować bądź nakierować was na dywan, który mu się spodoba. My zaś będziemy mogli mieć nadzór, nad tym, co nasze dziecko wybiera i nad tym, czy wybrany dywan będzie pasował do wystroju wnętrza.

 

 


ARTYKUŁ PARTNERSKI – WSPÓŁPRACA REKLAMOWA