Jaki obóz wybrać dla dziecka?

Twoje dziecko nie jest orłem z angielskiego czy niemieckiego? Chcesz pomóc mu w poprawie ocen i ułatwić pokonanie bariery językowej? A najlepiej połączyć to z przyjemnym wyjazdem wakacyjnym? Mamy świetnie rozwiązanie. Obozy językowe dla dzieci w zgrabny sposób łączą intensywne przyswajanie wiedzy z równie intensywną zabawą i odpoczynkiem w ciekawym miejscu. Znajomość języka obcego od najmłodszych lat jest bardzo ważna. Nie tylko ułatwia przyszłe życie zawodowe, ale i poszerza horyzonty, pomaga w zwalczaniu własnych słabości, a wszystko to odbywa się w radosnej atmosferze świetnej zabawy. Jak wybrać najlepszy obóz językowy dla dziecka?

 

Wyjazd krajowy – bezpieczna przystań

Jeżeli nasze dziecko nie jest miłośnikiem pobytu gdziekolwiek bez rodziców, warto zdecydować się na bardziej bezpieczną opcję – opcję krajową. Obozy językowe dla dzieci w Polsce mają równie intensywny program nauczania, do tego często tematyczną rozrywkę, którą możemy dobrać dla naszej pociechy. Polskie wyjazdy językowe to ciekawa opcja – nauka, zwiedzanie i zabawa, a w sytuacji kryzysowej, dużo łatwiej jest nam odwiedzić dziecko przebywające nawet kilkadziesiąt czy kilkaset kilometrów od domu, niż takie, które wyleciało za granicę.

Polska to malowniczy kraj, a oferta obozów obejmuje nie tylko te najbardziej znane kurorty, ale również mniej znane, warte odwiedzenia miejsca. Polskie morze przyciąga turystów zagranicznych, może warto pokazać naszym dzieciom jego uroki przy okazji obozu językowego?

Totalne zanurzenie, czyli obóz zagraniczny

Jeśli zdecydujemy się na obóz zagraniczny, trzeba przyznać, że trochę wypuszczamy pociechę na głęboką wodę. To oczywiście świetne rozwiązanie, ale nie dla każdego, o czym warto pamiętać. Szczególnie polecamy kursy zagraniczne starszym dzieciom i młodzieży. To niezwykle efektywne rozwiązanie. Nauka odbywa się bowiem nie tylko w czasie zorganizowanych zajęć  – wciąż funkcjonuje się w obcojęzycznej przestrzeni i zanurza niejako w całości w kulturę danego kraju. Codzienność zmienia język i to najlepszy sposób na jego przyswojenie.

To również świetna recepta na pozbycie się bariery językowej, która bywa problemem nawet dla świetnie się uczących. Spośród ciekawych ofert warto zwrócić uwagę na wyjazdy językowe do Wielkiej Brytanii, na Maltę czy nawet znacznie dłuższe 2-3 tygodniowe obozy w Stanach Zjednoczonych. Oferta jest bardzo bogata, dzięki czemu ustalić można intensywność kursu, jego długość, opcje pobytu i podróży. Polecamy szczegółowe zapoznanie się z oferowanymi kursami nie tylko angielskiego, ale i innych popularnych języków obcych.