Jaki smartwatch dla dziecka wybrać?

Planujesz kupić swojemu dziecku smartwatcha z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego? A może zastanawiasz się jaki prezent komunijny wybrać? Niezależnie z jakiej okazji chcesz kupić dziecku smartwatcha warto sprawdzić jaki model będzie dla niego najlepszy i jakie powinien mieć funkcje.

Od ilu lat dziecko może korzystać ze smartwatcha?
Tak, jak w przypadku innych sprzętów elektronicznych typu smartfon, tablet czy komputer nie ma żadnych ograniczeń wiekowych. Warto jednak sobie zadać pytanie kiedy i w jakich sytuacjach taki zegarek może się dziecku przydać. Wiele funkcji, w które zostały wyposażone smartwatche pozwala rodzicom na sprawdzenie co dzieje się z ich pociechą nawet jeśli jest ona daleko od nich. Co zwiększa bezpieczeństwo dziecka i samopoczucie rodzica. Również wielką zaletą tego małego urządzenia jest to, że dziecka może je mieć zawsze przy sobie, nie musi go nigdzie chować a przede wszystkim nie posiada dostępu do internetu.

Dlatego też jeśli Twoje dziecko chodzi lub wraca samo ze szkoły, wychodzi na podwórko lub często wyjeżdża na obozy i kolonie taki gadżet umożliwi opiekunom kontrolę nad tym co się z dzieckiem dzieje i czy wszystko jest w porządku.

Jakie funkcje powinien mieć smartwatch dla dziecka?
Decydując się na zakup takiego urządzenia warto dowiedzieć się dokładnie Co to jest smartwatch i jak działa. Na pewno modele przeznaczone dla dorosłych będą się różnić od tych, które są skierowane do znacznie młodszych klientów. Rodzice starają się chronić swe maluchy przed różnymi zagrożeniami, trudno jednak je osłaniać kiedy nas nie ma w pobliżu. Dzięki kilku specjalnym funkcjom możemy sprawdzać czy naszemu dziecku nic nie zagraża, są to między innymi:

– lokalizator GPS,- geoogrodzenie – czyli wprowadzenie w danych zegarka obszaru po jakim zazwyczaj porusza się maluch, kiedy zniknie z wyznaczonego terenu otrzymamy powiadomienie na telefon,- przycisk alarmowy – pozwala szybko dać znać rodzicom kiedy dziecko poczuje się zagrożone,- telefon – niektóre modele posiadają wbudowaną opcje dzwonienia, dzięki temu będziesz mógł być z dzieckiem w stałym kontakcie bez potrzeby używania telefonu.

Inne funkcje, które mogą się przydać na przykład nieco starszym dzieciom to między innymi:

– alarm,

– książka adresowa,

– rejestr połączeń,

– sterowanie głosowe,

– sterowanie aparatem,

– pomiar dystansu,

-licznik kroków.

Warto również zwrócić uwagę na pojemność baterii oraz samą wytrzymałość produktu. Niektóre modele są również wodoodporne, więc nie musisz się martwić jeśli dziecko je zamoczy na basenie.

Przykładowe modele smartwatchy dla dzieci
Coraz więcej producentów zwraca uwagę na potrzeby również młodych użytkowników. Między innymi polska firma Garret oferuje kilka różnych modeli dostosowanych do różnych potrzeb dziecka i jego rodziców. Są to produkty estetyczne i kolorowe. Również kilka innych firm przygotowało ofertę dla najmłodszych między innymi Media Tech, firma Calmean czy Garmin. Bez trudu więc dobierzesz model, który sprawi wiele radości a za razem będzie wygodny i użyteczny.