Każdy Tata jest dla dziecka mistrzem świata!

Tata zajmuje równie ważne miejsce w  życiu dziecka co mama. Od pierwszego dnia życia obecność Taty przy Maluszku pozwala zapoczątkować niesamowite relacje i wyzwolić najpiękniejsze uczucia.  Każdy z ojców może i powinien uczestniczyć podczas wielu codziennych czynności  już od pierwszych dni życia dziecka, tworząc i kształtując w ten sposób więź, która w kolejnych latach zbiera pełne radości żniwa.

Dla każdego dziecka Tata jest symbolem bohatera. To On bowiem dba o bezpieczeństwo swojej rodziny, chroniąc i broniąc swoich najbliższych. To piękna, chwalebna, ale i niezwykle odpowiedzialna rola, bowiem stanowi najważniejszy wzór do naśladowania zarówno dla córki jak i dla syna.

Bycie Tatą to także tysiące powodów do dumy, niezliczona ilość wzruszeń i radość z kolejnych osiągnięć swojego dziecka. Czasem to pierwsze kroki, pierwszy wspólny spacer, usłyszane po raz pierwszy słowo Tata, a czasem wspólna zabawa.

Razem z Tatą można iść na rower, plac zabaw, składać ulubiony model samolotu, czy zbudować budkę dla ptaków. Z Tatą można porozmawiać o „męskich sprawach”, pograć w piłkę czy na konsolach, z Tatą można się wygłupiać, a co najważniejsze przytulić się do Taty i schronić przed całym światem w Jego silnych ramionach. Każda z tych chwil jest cenna i niezwykle ważna. Każda daje dziecku poczucie bezpieczeństwa i uczy relacji, które dziecko wnosi do swojego życia. Każda z tych chwil jest i będzie na zawsze częścią wspomnień tak Taty jak i dziecka, warto więc świadomie je kształtować.

Tata zawsze wspiera, pomaga, uczy i tłumaczy, z cierpliwością swoje dziecko przeprowadzi przez codzienne dylematy, nie ważne czy sam, czy też z drobną pomocą mamy. Tata jest mistrzem świata a mocy dodają mu piękne, pełne magii słowa płynące prosto z serca, które z pewnością każde dziecko zna.

Dziękuję Tato, Kocham Cię, tych słów nigdy nie będzie zbyt dużo, a żeby je wypowiedzieć wcale nie trzeba czekać do  Dnia Ojca. Tylko tyle i aż tyle sprawi, że każdy Tata codziennie będzie czuł się tak samo wyjątkowo jak w dniu swojego święta, kochany, spełniony i wyjątkowy. Warto o tym pamiętać.

 


Sport i rekreacja - porównaj na Ceneo