Kiedy warto zdecydować się na zakup łóżka piętrowego?

Kiedy na świat przychodzi dziecko, to gdy minie radość z narodzin, zaczynamy się jako rodzice zastanawiać nad przysposobieniem pokoju do jego potrzeb. W takim pomieszczeniu co oczywiste musi się znaleźć przestrzeń do zabawy, szafki, miejsce do nauki oraz łóżko. Problem pojawia się, kiedy jest to nasze drugie lub trzecie dziecko, a ograniczona przestrzeń nie pozwala na wygospodarowanie większej ilości miejsca.

 

 

Niestety nie jesteśmy w stanie przy dwójce lub trójce dzieci, zmusić się, aby chowały swoje rzeczy w tej samej szafie. Nie uda nam się także pogodzić ich, kiedy chodzi o miejsce przy biurku. To przestrzenie niepodzielne i nie jesteśmy w stanie szukać tutaj oszczędności, jeśli chodzi o miejsce. Należy jej zatem poszukiwać gdzie indziej. Doskonałym rozwiązaniem jest ustawienie łóżek jedno na drugim, czyli tak zwane łóżko piętrowe.

Łóżko piętrowe czy łóżko piętrowe 3 osobowe zajmuje tyle samo miejsca co jedno łóżko, a pozwala na swobodny sen dwóm lub trzem osobom. Co więcej, piętrowe łóżko jest dobrym pomysłem nie tylko wtedy, gdy mamy więcej niż jedno dziecko, to zawsze możemy wyjąć dolny stelaż i w jego miejsce wstawić biurko. To także jest znaczną oszczędnością przestrzeni w pokoju.

W przypadku trójki dzieci takie łóżko jest właściwie jedynym wyjściem przy ograniczonej powierzchni. Ustawienie trzech łóżek w jednym pokoju, sprawi, że pomieszczenie to będzie właściwie kompletnie niefunkcjonalne. Nie znajdziemy już tu miejsca do zabawy, a stoliki czy szafki nie będą w stanie zmieścić się między miejsca do spania. Co więcej, dodatkowe łóżko piętrowe to niemała atrakcja dla dzieci, które bardzo lubią klimat spania na górnym poziomie.

Na co zwracać uwagę?

Przy zakupie łóżka warto zwrócić uwagę na kilka kluczowych aspektów. Przede wszystkim ważne jest przeznaczenie łóżka. Musimy dokładnie określić, kto będzie na nim spał. Jeśli chodzi o małe lub bardzo małe dzieci, to warto zainwestować w większe łóżko. Dzieci rosną bardzo szybko i jeśli kupimy mebel na miarę, to szybko może się okazać, że łóżko jest dla nich po prostu za małe.

Tymczasem zakup takiego łóżka jest swoistą inwestycją i niestety musimy się tu liczyć z większym wydatkiem niż w przypadku standardowego łóżka. Poszczególne meble różnią się między sobą przede wszystkim rozmiarem oraz dopuszczalnym maksymalnym obciążeniem. Na rynku dostępne są również rodzinne konstrukcje, w których u góry znajduje się jednoosobowe łóżko dziecięce, a na dole dwuosobowe posłanie dla rodziców. Być może takie rozwiązanie będzie dla nas korzystniejsze i możliwe do zastosowania, nawet kiedy nie mamy dużej ilości dzieci.

Przed samym zakupem musimy też zmierzyć odległość między łóżkiem a sufitem. Komfort spania i korzystania z łóżka zapewnia długość około metra. Jeśli jest to mniej, to dziecko może czuć się klaustrofobicznie, a nawet być narażone na kontuzje, wynikające z uderzenia się w głowę. Zwróćmy uwagę na wykonanie łóżka. Powinno być solidne, stabilne oraz oczywiście bezpieczne. Na górnym poziomie powinny być zamocowane odpowiednio wysokie szczebelki, które uniemożliwią śpiącej osobie wypadnięcie. Szczebelki drabinki muszą być odpowiednio wytrzymałe, nie mogą ruszać się podczas wchodzenia i schodzenia ani nie mogą być łamliwe.

Sprawdź również: https://lozka.net.pl/

 

 

 


ARTYKUŁ PARTNERSKI – WSPÓŁPRACA REKLAMOWA

WordPress Cookie Plugin od Real Cookie Banner