Kosmetyki dla dzieci – czym pielęgnować skórę niemowlaka?

Kiedy ma przyjść na świat dziecko, rodzice z dużą dbałością przygotowują jego wyprawkę. Maluszek jest delikatny, toteż wszystko musi być dobrej jakości i nieszkodliwe. Dotyczy to też kosmetyków. Skóra noworodka jest aż siedem razy cieńsza niż dorosłego człowieka. Oznacza to, że wymaga wyjątkowej pielęgnacji, z użyciem preparatów skomponowanych z myślą o skórze dziecka.

 

 

Przy wyborze kosmetyków dla dzieci trzeba dokładnie analizować skład. Każdy konserwant lub inny nieodpowiedni składnik może zadziałać drażniąco i wywołać alergię. Jest to widoczne zwłaszcza u noworodków i niemowląt, ale i starsze dzieci mają tego typu problemy. Poza tym coraz więcej dzieci ma atopowe zapalenie skóry, a wtedy w grę każdorazowo pod uwagę bierze się tylko hipoalergiczne kosmetyki dla dzieci.

Jak podejść do wyboru kosmetyków?

Chociaż nie da się zrezygnować z preparatów pielęgnacyjnych, nie można popaść w przesadę, a w przypadku malutkich dzieci mniej oznacza więcej. Maluszek nie potrzebuje wielu kosmetyków, a wręcz nie powinno się ich zbyt dużo stosować. Wystarczy, że rodzice lub opiekunowie posiadają podstawowe kosmetyki dla dzieci. Część lekarzy podkreśla, że najlepszym i naturalnym kosmetykiem dla skóry dziecka, jest mleko matki, które nie tylko dostarcza do organizmu składników odżywczych, ale może posłużyć do codziennej pielęgnacji. Nie wszyscy są jednak do tego przekonani, dlatego zakup kosmetyków w sklepie, wydaje się konieczny.

Co jest w kosmetyczce niemowlaka?

Przede wszystkim trzeba zaopatrzyć się w krem do twarzy, którym posmarujemy buzię przed wyjściem na spacer. Będzie nawilżał i chronił przed słońcem. Przy czym, jeśli na spacer wychodzimy kilka razy w ciągu dnia, nie ma konieczności każdorazowego smarowania. Na chłodniejsze dni i wiatr są specjalne balsamy. Kolejnym kremem, który może, ale nie musi być przydatny, jest krem do pupy. Przewrażliwieni rodzice smarują skórę dziecka przy każdym przewijaniu. To błąd. Nie wolno go używać profilaktycznie, a jedynie wtedy, kiedy pojawia się zaczerwienienie. Ważny jest też olejek do masażu i pielęgnacji. Jego także nie powinno się używać zbyt często. Raz w tygodniu po kąpieli będzie optymalną częstotliwością. Jest to niezbędne, żeby skóra wykształciła mechanizmy samoregulujące.

Jak wybrać dobre kosmetyki dla dzieci?

Szukając dobrych produktów, nie wolno zapominać o delikatności skóry dziecka. Kosmetyki dla dzieci nie mogą zawierać konserwantów, barwników, za to powinny mieć związki naturalne. Oznacza to, że krem o pięknym zapachu niekoniecznie będzie tym najlepszym. Może być przyczyną podrażnienia. Sprawdzając składy, najlepiej skupić się na kosmetykach producentów, którzy cenią się uznaniem wśród rodziców. Popularność tych produktów wiąże się z tym, że u dzieci nie ma żadnych skórnych kłopotów po zastosowaniu. Przykładem marki, którą chętnie się wybiera, jest Ziaja. Od lat funkcjonuje na rynku, a kosmetyki dla dzieci, jakie ma w ofercie powstały z zastosowaniem starannie skomponowanych składników.

 


REKLAMA

 


ARTYKUŁ PARTNERSKI – WSPÓŁPRACA REKLAMOWA