Krzesełko do karmienia – jak wybrać model idealny?

 

 

Wraz z rozwojem niemowlaka zmienia się jego dieta, oprócz pokarmu naturalnego rodzice wprowadzają także posiłki stałe, których celem jest zaznajomienie się malucha z nowymi smakami oraz stopniowe przygotowanie dziecka do zmiany sposobu odżywiania się. W takich sytuacjach niezbędna może okazać się pomoc profesjonalnego krzesła do karmienia. Na polskim rynku dostępnych jest wiele różnych modeli krzesełek, dlatego też przed podjęciem ostatecznej decyzji warto jest wiedzieć na jakie czynniki należy zwrócić szczególną uwagę.

 

Rodzaje krzesełek do karmienia

Zanim skupimy się na wspomnianych wyżej czynnikach, pokrótce przedstawimy dostępne w sprzedaży rodzaje krzesełek do karmienia małych dzieci. Wyróżniamy cztery podstawowe modele: klasyczne, składane, mocowane do blatu oraz tzw. nadstawka, czyli specjalne siedzisko mocowane dla tradycyjnego krzesła. 
Największym powodzeniem wśród młodych rodziców cieszą się niezmiennie od kilkunastu lat modele klasyczne oraz nowoczesne modele składane. Tego rodzaju krzesełko do karmienia posiada kilka ważnych zalet, główną oczywiście jest możliwość użytkowania przedmiotu przed stosunkowo długi okres czasu oraz w przypadku modeli składanych łatwość ich przechowywania, co szczególnie świetnie sprawdza się w sytuacji, kiedy kuchnia lub jadalnia jest pomieszczeniem o niewielkiej powierzchni.

 

Plastikowe czy drewniane – z czego powinno być wykonane krzesełko do karmienia?

Materiał wykonania jest niezwykle ważny, bowiem to właśnie od jego jakości zależy trwałość oraz komfort użytkowania danego produktu. Jeżeli chodzi o krzesełka do karmienia dla dzieci w większości przypadków są one wykonane z tworzywa sztucznego bądź naturalnego drewna. Drewniane choć wyglądają elegancko są niestety mało praktyczne, są one pozbawione możliwości regulacji wysokości oraz kąta nachylenia co z pewnością utrudni rodzicom karmienie pociechy. Modele plastikowe to produkty wysokiej jakości zaopatrzone wszelkimi niezbędnymi systemami regulacji, które ułatwiają dopasowanie krzesła do indywidualnych cech i predyspozycji malucha. Tak by dziecko w trakcie karmienia mogło czuć się wygodnie, komfortowo i bezpiecznie.

 

 

 


ARTYKUŁ PARTNERSKI – WSPÓŁPRACA REKLAMOWA

Promocja marki muppetshop.com.pl