Literobrazki – wspomnienie VII Festiwalu Książki Obrazkowej dla Dzieci

Od 7 do 9 września 2018 w Bydgoszczy po raz kolejny odbył się wyjątkowy i niepowtarzalny Festiwal Książki Obrazkowej dla dzieci LITEROBRAZKI.

Pod okiem wyjątkowych gości skorzystać można było z zajęć i warsztatów dla dzieci i dorosłych. Każdy kto skorzystał z udziału w zajęciach z Magdaleną Rucińską mógł przekonać się jak powstają mapy oraz jakie szczegóły można na nich odczytać. 

Warsztaty plastyczne to m.in. niezapomniana i zaskakująca uliczna gra planszowa, która pod okiem Olgi Hanowskiej zachwyciła nie tylko dzieci.

Twórcze warsztaty z Patrykiem Mogilnickim, autorem oprawy graficznej festiwalu LITEROBRAZKI to wspaniały trening wyobraźni, podczas którego uczestnicy mieli okazję wykonać okładkę do swojej ulubionej bajki.

Dzieci przyciągnęły też twórcze zajęcia z Robotyki, podczas których tworzyły niezliczoną ilość dzieł oraz mogły poznać konstrukcję i działanie tych niezwykłych zabawek. 

Do tego obowiązkowe warsztaty ilustratorskie, zajęcia z kaligrafii, wystawy prac tworzonych przez najmłodszych twórców, pokazy technik sitodruku, Etnogadki, spotkania z wyjątkowymi autorami i osobowościami, m.in. Panią Krystyną Czubówną, zajęcia teatralno – literackie oraz liczne animacje, spotkania z logopedą i neurologopedą dotyczące integracji sensorycznej i wczesnej interwencji logopedycznej, opowieści o książkach i ich historii aż poprzez trwający przez cały festiwal Kiermasz Książek dla dzieci na których pojawiły się wydawnictwa: Albus, Buka, Format, Tako, Literatura, Poławiacze Pereł, Tadam, Usborne Books at Home and School, Widnokrąg. Całość uwiecznił koncert muzyków Bydgostia Accordion Trio. 

Tak w wielkim skrócie wyglądał VII Festiwal Książki Obrazkowej dla Dzieci, którego Bydgoszcz dla Dzieci miała zaszczyt być patronem.