Łóżka dziecięce w stylu skandynawskim. Co wybrać?

Styl skandynawski cieszy się obecnie dużym zainteresowaniem także w Polsce. W tym stylu można urządzić również efektowne pokój dziecięcy. Jakie łóżeczko warto wtedy wybrać?

 

W stylu skandynawskim liczy się przede wszystkim rozświetlona przestrzeń – biel oraz inne jasne kolory, dużo światła słonecznego, naturalne materiały. To wszystko powoduje, że pokoje urządzone właśnie w tym stylu są optycznie powiększone, przytulne, a przy tym funkcjonalne, ponieważ skandynawskie aranżacje sprawdzają się w praktycznie każdym wnętrzu.

Także styl skandynawski może posłużyć jako podstawa do wykończenia pokoju dziecka. Dzisiaj to bardzo popularny wybór, dlatego w sieci można znaleźć mnóstwo inspiracji dotyczących aranżacji skandynawskich.

Aby uzyskać oczekiwany efekt, należy nie tylko wybrać odpowiednie materiały wykończeniowe, ale również umeblowanie i dekoracje. Skupmy się tutaj przede wszystkim na jednym z mebli, który znajduje się w każdym pokoju malucha – na łóżeczku dziecięcym. Co warto wybrać?

 

Idealne łóżko dziecięce w stylu skandynawskim

Gdy poszukujemy łóżeczka dziecięcego do pokoju w stylu skandynawskim, warto przede wszystkim postawić na łóżka drewniane. Lite drewno idealnie nadaje się do przestrzeni tego rodzaju, nadając im elegancki, naturalny wygląd.

Jeśli chodzi o kolorystykę, najczęściej wybierane jest łóżko dziecięce w bieli, która jest najpopularniejszym kolorem w skandynawskich wnętrzach. Do wyboru mamy jednak także inne kolory, na przykład możemy wybrać mebel w kolorze naturalnego drewna pokryty lakierem, mebel w kolorze szarości czy też w odcieniach pastelowych – róż, mięta, błękit.

Do wyboru mamy także różne style łóżeczek. Doskonałym zakupem może być zarówno proste łóżko o standardowej ramie, ale również możemy zdecydować się na modele, które przyciągają uwagę swoim oryginalnym wyglądem. Oto nasze propozycje!

 

Niebanalne łóżeczka skandynawskie do pokoju dziecięcego

Kapitalnym pomysłem do pokoju dziecięcego urządzonego w stylu skandynawskim może być łóżko dziecięce o niezwykłej konstrukcji, na przykład łóżko domek albo łóżko tipi.

Takie łóżeczka nie tylko zapewniają maluchom komfortowy sen, ale również doskonale nadają się do zabawy. Lóżko domek swoją konstrukcją przypomina domek – posiada zaznaczone rogi budynku oraz daszek wykonany z drewnianych desek. Z kolei łóżeczko tipi przypomina indiański namiot – posiada skrzyżowane pod kątem belki w wezgłowiu oraz w nogach, które tworzą podstawę dla poziomej belki biegnącej nad materacem.

Zarówno łóżko domek, jak również łóżko tipi mogą być wspaniałym wyborem dla każdego malucha – zarówno dla chłopca, jak i dla dziewczynki. Wykonane z naturalnego drewna są odporne na uszkodzenia mechaniczne oraz łatwe w ewentualnej naprawie, gdy pojawią się na nich ubytki lub rysy. Wykończone bezpiecznymi farbami i lakierami gwarantują pełne bezpieczeństwo dla małych użytkowników.

Efektowne łóżka drewniane w stylu skandynawskim można zakupić w sklepie internetowym Filo Shop, który oferuje je w wielu różnych wariantach do wyboru. Zapraszamy do złożenia zamówienia!