Magia dzieciństwa wkroczyła w nowy wymiar

Czy zastanawiałeś się kiedyś jak ważna rolę w życiu dziecka odgrywa czytanie bajek? 

Bajki mają w sobie coś niezwykłego, pięknego, płynie z nich niesamowita treść. Uczą wrażliwości, rozwijają wyobraźnie dziecka, uczą wartości moralnych, wzbogacają słownictwo ale przede wszystkim budują bliską relację dziecka z osobą dorosłą.

 

Któż nie pamięta swoich ulubionych bajek z dzieciństwa. Bajki były od zawsze, nie koniecznie w formie pięknej, kolorowej książeczki, często była to opowiastka na dobranoc, płynącą prosto z wyobraźni i serca rodzica, babci czy dziadka. Bajka oprócz tego, że ułatwiała zasypianie, rozbudzała także wyobraźnię  wpływając na nasz charakter i sposób postrzegania świata. Każdy z nas nie raz wyobrażał sobie, że jest kapitanem statku płynącego po szerokich wodach oceanu poszukując skarbu piratów, lub czarodziejką spełniającą piękne marzenia każdej istotki za pomocą magicznej różdżki.

 

Tak właśnie bajka wpływała na wyobraźnie. Możesz tego samego nauczyć swoje dziecko. Dziś bajki możemy obejrzeć wszędzie, na tablecie, telefonie czy telewizorze, jednak żadna bajka nie zbuduje tak emocjonalnej więzi jak ta czytana przez mamę, tatę, czy inną bliską osobę. Dziecko, któremu czyta bajkę jedno z rodziców przytulając go i poświęcając mu swój czas, czuje się bezpieczne, ważne i kochane. Zaspakajana w ten prosty sposób zostaje potrzeba bliskości, uwagi i miłości.

Czytanie to znakomita forma spędzania czasu razem z dzieckiem – jak wspólna zabawa czy gry, ponieważ wymaga zaangażowania rodziców i dzieci. Warto wybierać wartościowe historie, z których dziecko będzie czerpać takie wzorce jak miłość, przyjaźń, tolerancja czy wdzięczność. Książeczki  dla najmłodszych powinny być również pełne przygód oraz humoru. 

Obecnie magia dzieciństwa wkroczyła w nowy wymiar, dziś bowiem każde dziecko może odnaleźć siebie, jako bohatera w spersonalizowanych książeczkach. Brzmi niewiarygodnie, więc po prostu sprawdź w jak prosty dziś sposób można spełnić marzenie każdego dziecka. O byciu dzielnym strażakiem marzy wielu chłopców, o byciu wróżką prawie każda dziewczynka, ale marzenia o podróży w kosmos, uratowaniu zabawek czy lataniu na smokach w dziecięcych bajkach także potrafią się spełniać. 

Tak wiele radości  można sprawić dziecku poprzez wysłanie przy zamówieniu jednego zdjęcia. Proste i piękne, prawda. Bezcenne chwile spędzone na czytaniu i zachwyt dziecka będzie wspomnieniem na długie lata. To nie tylko pamiątka, to nie tylko spełnione marzenie, to wyjątkowy sposób na wspólną podróż w piękny dziecięcy świat. 

 

 

 


ARTYKUŁ REKLAMOWY

WordPress Cookie Plugin od Real Cookie Banner