Mój Innowacyjny Wynalazek – KONKURS

KUJAWSKO-POMORSKA AGENCJA INNOWACJI Sp. z o.o. ma przyjemność zaprosić do udziału w IV edycji Konkursu plastyczno-technicznego pt. „Mój Innowacyjny Wynalazek 2019″.


Celem konkursu jest promocja kreatywności wśród dzieci i młodzieży, zainteresowanie doskonaleniem umiejętności technicznych, podniesienie poziomu innowacyjności w województwie kujawsko-pomorskim oraz wyłonienie najlepszej pracy przedstawiającej pomysł na innowacyjny wynalazek.

Poprzednie edycje konkursu „Mój Innowacyjny Wynalazek” udowodniły, że w dzieciach i młodzieży z naszego regionu tkwi potencjał, który dzięki takim konkursom pozwoli docenić ich kreatywność i pomysłowość. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów z trzech kategorii wiekowych od 6 do 20 lat ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych z województwa kujawsko-pomorskiego.

Nadsyłanie prac na konkurs trwa od 21.10.2019 r. do 06.12.2019 r. Natomiast finał wraz z wręczeniem nagród będzie miał miejsce 13.01.2020 r. w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Kujawsko Pomorskiego w Toruniu.
Przystąpienie do konkursu „Mój Innowacyjny Wynalazek” może odbywać się na dwa sposoby: przygotowanie formularza zgłoszeniowego przez Internet lub dostarczenie oryginału pracy wraz z formularzem na adres KPAI SP. Z O.O.

W zależności od grupy wiekowej różni się forma pracy konkursowej:
Szkoły podstawowe: klasy I-IV – opis pomysłu na innowacyjny wynalazek (maksymalnie 2 strony, w formacie A4, czcionką 12) wraz z zilustrowaniem opisywanego pomysłu dowolną techniką plastyczną lub techniczną,
Szkoły podstawowe: klasy V-VIII – opis pomysłu na innowacyjny wynalazek (maksymalnie 2 strony, w formacie A4, czcionką 12) wraz z zilustrowaniem opisywanego pomysłu dowolną techniką plastyczną lub techniczną,
Szkoły ponadpodstawowe – model przestrzenny innowacyjnego wynalazku wraz z opisem (maksymalnie 2 strony, w formacie A4, czcionką 12). W przypadku gdy wykonany w ramach konkursu model przestrzenny będzie wykazywał zmiany położenia lub jakikolwiek element ruchowy, wówczas konieczne jest dostarczenie krótkiego filmiku maksymalnie 2 minutowego, w wielkości maksymalnej 128MB utrwalającego powyższe działania modelu.

Konkurs został  objęty honorowymi patronatami Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego, kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty oraz Urzędu Patentowego Rzeczypospolitej Polskiej.
SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

Więcej informacji na stronie internetowej zakładce IV edycja konkursu ,,Mój Innowacyjny Wynalazek”:
http://kpai.pl/moj-innowacyjny-wynalazek/iv-edycja-konkursu-moj-innowacyjny-wynalazek/

Kujawsko-Pomorska Agencja Innowacji sp. z o.o. Szosa Chełmińska 30, 87-100 Toruń, e-mail: biuro@kpai.pl NIP: 956-23-04-1641 REGON: 341468242 Sąd Rejonowy w Toruniu VII Wydział Gospodarczy KRS: nr KRS 0000491815; Kapitał zakładowy 1 035 000,00 zł