Na co zwrócić uwagę przy zakupie wózka spacerowego?

Wiosna zbliża się wielkimi krokami! Czas zatem pomyśleć o zakupie wózka dziecięcego, który pozwoli wyruszyć z maluchem na długie spacery. Jakie cechy powinna posiadać idealna spacerówka? Na jakie elementy warto zwrócić uwagę, decydując się na zakup wózka spacerowego? Sprawdźmy.

Bezpieczeństwo

Bardzo ważnym elementem każdego wózka spacerowego są pięciopunktowe pasy bezpieczeństwa, w które powinien być wyposażony bezwzględnie każdy wózek dostępny w sprzedaży. 5-punktowe pasy bezpieczeństwa zapinane na ramionach oraz w kroku dziecka utrzymują malucha w odpowiedniej pozycji, gwarantując przy tym ochronę przed wypadnięciem. Warto zwrócić uwagę, czy pasy w danym modelu wózka dziecięcego spacerowego posiadają możliwość regulacji długości. Funkcja ta pozwoli na ich elastyczne dopasowanie do budowy ciała malucha. Równie ważne w kontekście bezpieczeństwa są koła spacerówki. Przyjrzymy się im! Aby wózek poradził sobie z nierównościami na drodze, zdecydowanie powinien posiadać dobre amortyzatory, a same koła zapewniać zwrotność oraz zwinność.

 

Funkcjonalność

Dobry wózek spacerowy to taki, który dobrze się prowadzi, jest lekki, a po złożeniu bez większego trudu mieści się w bagażniku samochodu. Dlatego wybierając spacerówkę, koniecznie zweryfikujmy wagę wózka, jego kompaktowość, jak również łatwość składania i rozkładania. Niezwykle przydatną funkcją będzie na pewno możliwość regulacji rączki wózka pozwalająca na indywidualne dopasowanie do wzrostu osoby, która w danym momencie prowadzi wózek. Od idealnej spacerówki można również oczekiwać, iż w jej standardowym wyposażeniu znajdą się praktyczne akcesoria do wózków dziecięcych, takie jak śpiworek na nóżki dziecka, folię przeciwdeszczową czy uchwyt na kubek.

 

Komfort

Wózek spacerowy to pojazd, który ma służyć przede wszystkim dziecku, dlatego musi być przede wszystkim wygodny i komfortowy. Płynna regulacja oparcia do pozycji leżącej, regulacja podnóżka, obszerna i rozkładana budka z wykonana z wodoodpornego materiału z filtrem UPF50+ – każdy z tych elementów przyczynia się do tego, że maluszek będzie z chęcią podróżował w wózku.

Lekkie, funkcjonalne i designerskie wózki spacerowe, ale też wielofunkcyjne 2w1 i 3w1 znajdziesz w ofercie sklepu dla dzieci i mam – Smykoland. Sprawdź dostępne modele: https://smykoland.pl/

 

 

 


ARTYKUŁ PARTNERSKI – WSPÓŁPRACA REKLAMOWA