Dobre pióro dla pierwszoklasisty – jak wybrać? Polecane pióra wieczne Parker

Wybór dobrego pióra dla pierwszoklasisty wpłynie na to czy dziecko będzie chciało uczyć się pisania, czy też nie. Jeśli zaproponujemy naszej pociesze ciężkie, niewygodne pióro wieczne – bardzo możliwe, że skutecznie zniechęcimy ją do pisania, które będzie traktować jak pewnego rodzaju karę. By do tego nie doszło, przed podejściem finalnej decyzji, jakie pióro wieczne dla pierwszoklasisty wybieramy, koniecznie zróbcie porządny research i zapoznajcie się z tym artykułem. Podpowiadamy Wam w nim, jakimi elementami się kierować, na co zwrócić uwagę, a także jakie pióro Parker dla dziecka naszym zdaniem wybrać. Jeśli jesteście gotowi – zaczynamy!

Nauka pisania to wyzwanie

Wielu rodzicom wydaje się, że pisanie to błaha sprawa. Tymczasem przypomnijcie sobie, kiedy ostatnio leżał przed Wami zeszyt w cienkie linie, a wy kreśliliście swoimi małymi rączkami perfekcyjnie okrągłe brzuszki litery ‘B’. Pamiętacie ten moment? Jeżeli tak to doskonale zdajecie sobie sprawę, że dla Waszego dziecka pisanie jest nowością, wyzwaniem i czymś, czego się obawia, a naszą rolą — tj. rodziców — jest bycie w tym trudnym czasie oparciem, dobrą radą i pomocą dla pierwszoklasisty.

Pióro dla dziecka – sprawa wielkiej wagi

Sprawą wielkiej wagi jest znalezienie idealnego pióra dla pierwszoklasisty, które nie będzie wiele ważyć. Musi być lekkie, zgrabne i wygodnie leżeć w dłoni, dla której pisanie jest wysiłkiem fizycznym oraz treningiem, z którym wcześniej nie miała do czynienia. Poza tym, że ucząc się pisać maluch aktywuje mózg, skupia się i myśli, wykonuje też dużą pracę mięśni dłoni, które nie ukrywajmy – męczą się w trakcie nauki szlaczków czy literek.


Najlepsze pióro dla pierwszoklasisty – jakie cechy powinno posiadać?

Pióro dla dziecka powinno posiadać takie cechy jak:

  • niska waga,
  • cienki, wygodny korpus,
  • stalówka zakończona kulką,
  • piękny kolor i ciekawy design, które zachęcą malucha do pisania.

Pióro dla dzieci leworęcznych – ułatwiajmy życie naszych maluszków

Jeszcze kilkadziesiąt lat wstecz, leworęczność uznawana była za dysfunkcję naszego organizmu. Dzieci, które wykazywały tę cechę, na siłę przestawiano do korzystania z ręki prawej. Na szczęście czasy się zmieniły i dziś już nikt nie robi problemu z pisania lewą ręką. By ułatwić naukę pisania dzieciom leworęcznym, producenci piór wiecznych wypuścili do sprzedaży specjalne, dedykowane im modele piór wiecznych dla leworęcznych. Jeśli zauważycie, że Wasze dziecko nie korzysta z prawej dłoni – koniecznie kupcie mu takowe pióro.

Ranking piór wiecznych dla pierwszoklasisty

W naszym rankingu TOP 5 najlepszych piór do nauki pisania znalazły się kolejno:

  1. Pióro wieczne Parker Vector
  2. Pióro wieczne Parker Jotter
  3. Pióro wieczne Parker Sonnet
  4. Pióro wieczne Parker IM
  5. Pióro wieczne Parker Urban