Obóz sportowy dla dzieci

Czy latem, czy zimą – każdy musi się dużo ruszać, uprawiać sporty i przebywać na świeżym powietrzu. Dzieci tego ruchu powinny mieć jeszcze więcej, a przebywania na dworze nigdy nie jest dość! Dlatego tak wielkim zainteresowaniem cieszy się obóz sportowy dla dzieci. Może on mieć różne formy, tematy, kategorie – ale zawsze jedno jest w nim najlepsze: dużo ruchu dla wszystkich uczestników.

Obóz sportowy dla dzieci (https://www.kogis.pl/tematyki-obozow/sportowe/) proponowany przez biuro turystyczne jest ofertą dla wszystkich – Twoje dziecko nie musi być sportowcem, nie musi być jakoś nadzwyczaj sprawne, nie musi umieć żadnych zasad gry w koszykówkę czy rugby. Obóz sportowy dla dzieci jest dla wszystkich dzieci, które chcą się poruszać, pouczyć różnych sportowych zabaw, gier i aktywności. Jest to też naturalny i świetny sposób na odchudzanie i poprawianie kondycji oraz sprawności. Bardzo często uczestnikami są dzieci, które ze sportem nic wspólnego nie mają. Jednak w czasie turnusu wakacyjnego świetnie się odnajdują, zażywają ruchu i są bardzo zadowolone z takiego wyjazdu.

Grupa wiekowa, dla której dedykowany jest obóz sportowy dla dzieci, to zwykle od siedmiu do dwunastu lat. Starsi uczestnicy zapisują się już na obozy młodzieżowe. Obóz sportowy dla dzieci zazwyczaj jest mixem wszystkich sportów – jest tu i gra w piłkę nożną, i siatkówka plażowa, i podstawy gry w rugby, nie zabraknie ewenementów lekkoatletyki czy pływania. Dzieci uwielbiają rywalizację, skoki w dal, krótkie biegi na czas, rajdy terenowe z przeszkodami, tor OCR, ściankę wspinaczkową czy rzuty do celu. Na obozie sportowym dla dzieci zwykle jest też pływanie w jeziorze, morzu lub basenie, animacje i zabawy na plaży, wycieczki piesze, spacery czy gry typu podchody. Do tego organizatorzy często dokładają niestandardowe elementy – tak więc na wielu obozach sportowych dla dzieci można spróbować chodzenia po linie, chodzenia na szczudłach, żonglowania, a nawet jazdy na moncyklu.

Programy są naprawdę przeróżne, czasem przeplatane zupełnie innymi tematycznie zajęciami jak paintball, warsztaty artystyczne, teatralne czy zajęcia wojskowe.

Spectrum tematów uzupełniających jest całe mnóstwo – wystarczy tylko dobrze zapoznać się z ofertami. Zwykle obóz sportowy dla dzieci oferuje też dodatkowe fakultety, czyli dodatkowo płatne zajęcia i wycieczki dla chętnych – są to czasem wyprawy do aquaparku, czasem wyjazd autokarowy na stary zamek lub do innej atrakcji turystycznej. powodzeniem cieszą się też wycieczki do parku linowego lub do wybranego parku rozrywki.

Wartościowe wakacje to właśnie ten obóz – bo przecież każdy wie, że ruch to zdrowie. Czyste powietrze, piękne krajobrazy, atrakcje turystyczne, rówieśnicy – czego chcieć więcej?

Cena obozu sportowego dla dzieci jest zwykle zbliżona do przeciętnych cen zwykłych kolonii, nie są to obozy szczególnie drogie. Oczywiście pewną pulę pieniędzy trzeba na to przeznaczyć (na sam obóz, na dojazd, na dodatkowe atrakcje, na kieszonkowe dziecka i na ewentualne wyposażenie pociechy), jednak wydatki te jak najbardziej się opłacą – wartość takiego obozu sportowego dla dzieci jest nie do przecenienia.

Istotnym faktem jest to, że po obozie sportowym dla dzieci jego uczestnicy nadal pamiętają wdrożone tam zasady zdrowego stylu życia, codziennych dobrych nawyków i elementy ćwiczeń. Jest to doskonały moment do zmiany rodzinnego życia i nawyków na lepsze. Jeśli rodzice pomogą wówczas dziecku podtrzymać te dobre rzeczy, pozytywne nawyki, to cała rodzina ma szansę żyć zdrowo i aktywnie. Na pewno wyjdzie to wszystkim na zdrowie.

Obóz sportowy dla dzieci to:

  • doskonałe kształtowanie dobrych nawyków
  • nauka łatwych i pomocnych na co dzień ćwiczeń
  • wzajemna inspiracja przez rówieśników
  • motywowanie do ruchu i aktywności
  • okazja do polubienia i poznania wielu sportów
  • najlepszy aktywny wypoczynek

 

Podsumowując, obóz sportowy dla dzieci jest świetną, wakacyjną przygodą, połączoną ze zdrowym ruchem. Dzieci czują się tu naprawdę świetnie, bo już od rana żyją aktywnie, a ruch i aktywność powodują dobry nastrój, większy apetyt, lepszy sen i dobrą energię życiową. Dla tych czynników warto zapisać dziecko na obóz sportowy dla dzieci – pozna tam wielu kolegów, nauczy się nowych gier, sportów, zabaw i na pewno będzie chciało wrócić na podobny obóz za rok.