Od pierwszego do ostatniego dnia życia – poznaj terapeutyczną moc kołysania.

Wyobraź sobie przez chwilę, że zatrzymał się czas, leżysz sobie wygodnie, a w Twoje ramiona wtula się Twój największy Skarb, Twoje Maleństwo dla którego kołysanką jest bicie Twojego serca. Usypia, ale Ty dalej masz ochotę w tym stanie trwać. Czujesz błogość, wsłuchujesz się w śpiew ptaków, pozwalając by delikatnie kołysał Was wiatr. Niech magia trwa. Magia której doświadczasz posiadając hamak. Czar kawałka materiału na sznurkach w którym liczy się tylko tu i teraz, któremu oddasz każdą wolną chwilę swojego życia.

W hamaku można wspaniale wypocząć samemu, jak i z każdym, kogo zaprosisz do swojego hamaka. Ogranicza Cię jedynie jego wielkość, więc już na etapie wyboru tego bądź co bądź egzotycznego łóżka warto zwrócić uwagę na to, by jego szerokość pomieściła każdego domownika.

W hamaku można czytać książkę, słuchać muzyki, grać a nawet medytować. Zdarzają się także odważni, którzy pracują w hamaku, aczkolwiek słowem najwłaściwszym które oddaje w pełni jego niezwykłość jest relaks.

I nie ma znaczenia gdzie wisi Twój hamak. Środek pokoju, balkon czy taras. Zawieszony jest pomiędzy drzewami, czy przymocowany na haczykach do przeciwległych ścian. Magia trwa.

 

Hamak to również świetny patent na wspaniałą zabawę i rozwój psychoruchowy dziecka, a nawet wspomaganie przy rehabilitacjach, znajdując zastosowanie w terapii zaburzeń integracji zmysłowych, psychomotoryce i sensoryce.

Dzieci doskonale znają tajemnicę kołysania, ten ruch od początku koił je, uspokajał i stymulował. To proces zapisany w naszych komórkach, który przenosi naszą świadomość do błogiego, bezpiecznego świata.

Hamak naturalnie więc stymuluje układ nerwowy tak dziecka, jak i dorosłego człowieka, przynosząc w oczywisty sposób szereg korzyści zdrowotnych, a udowodniono nawet, że w znaczący sposób przyczynia się do hamowania trudnych zachowań.

Tak więc hamak to idealne miejsce do wypoczynku, zabawy i wspomagania leczenia. Harmonizuje po ciężkim dniu każdego, kto potrzebuje ukojenia. Możesz więc codziennie doświadczać tej błogości, lub z utęsknieniem wracać myślami do chwil, gdy w dobry nastrój wprawiał Cię hamak.

Fenomenem tej wiszącej huśtawki jest fakt, iż by dostarczać radości z wypoczynku nie potrzebuje ona zbyt wiele miejsca. Lekka konstrukcja sprawia, że hamak można zarówno wszędzie zawiesić, jak i praktycznie wszędzie zabrać, ponadto poza standardową formą często przybiera nietuzinkowy kształt kokonu czy fotela który potrzebuje tylko jednego punktu zaczepienia.

Nie wątpcie więc ani przez chwilę, że warto posiadać hamak, terapia kołysania ma bez wątpienia pozytywny wpływ na szereg czynników z których najoczywistszym jest już sama poprawa samopoczucia. Naturalny proces który zna każdy z nas odtwarzany w trakcie bezwiednego poruszania aktywuje i wzmacnia układ odpornościowy będąc początkiem harmonizacji i uzdrawiania. Ot, hamak. Naprawdę warto go posiadać.

 


REKLAMA

 

ZOBACZ TAKŻE

Jak samochód dla lalek wyszedł ze strefy marzeń?

Gdzie kupić fajny domek dla lalek?

Wiosenne aktywności idealne dla całej rodziny – top 5 najlepszych propozycji

 

 

 

 


ARTYKUŁ REKLAMOWY – kliknięcie w link oraz materiał promocyjny przekierowuje użytkownika na stronę platformy zakupowej

ZDJĘCIA STOCKOWE

WordPress Cookie Plugin od Real Cookie Banner