Odpowiedni plecak szkolny — czyli jaki?

Zastanawiasz się nad plecakiem szkolnym, ale nie wiesz, jakie rozwiązanie będzie w przypadku Twojej pociechy tym najlepszym? Spokojnie, odpowiedź na to pytanie znajdziesz w tym tekście.

 

Sprawa, której się nie lekceważy

Zanim skupimy się na konkretach, warto podkreślić, że zadowalający plecak szkolny to bardzo poważna sprawa. Jeżeli jest wśród Was osoba twierdząca, że rolę plecaków szkolnych mogą pełnić dowolne plecaki, trzeba powiedzieć o błędzie.

Niewykluczone, że pojawiło się pytanie, z czym związany jest fakt, iż nie każdy plecak może być plecakiem szkolnym. Należy zacząć od tego, że plecaki szkolne muszą zmagać się z naprawdę sporym ciężarem. Nie ma co ukrywać, że na temat wagi plecaków szkolnych słyszało się już niejedną historię. Co prawda zapewne niektóre z nich rozmijają się z prawdą, ale plecaki szkolne muszą dźwigać naprawdę spore ciężary. To dobry moment, aby zaznaczyć, że zdaniem lekarzy ortopedów wielokrotnie są to zbyt wielkie ciężary (mówi się o tym, iż waga plecaka nie powinna być większa niż 10% masy ciała).

Nie każdy plecak  jest rzeczywiście plecakiem szkolnym. W wyborze kierujmy się nie tylko modnym wyglądem plecaków.

Czas podjąć decyzję

Skoro już wiemy, że wybór plecaka do szkoły nie jest niczym prostym, pora na konkrety. Zacznijmy od materiału i usztywnień. Mówiąc wprost — szybko przecierający się plecak spowoduje krótkie użytkowanie.

Nie wypada też nie zwrócić uwagi na wzmocnione „plecy”. Wzmocnione „plecy” to po prostu wygoda. Niemniej, gdy komuś nie przeszkadza sytuacja, w której książka wbija się w plecy, nie ma problemu.

Kolejna kwestia to ilość kieszeni, jakie posiada nasz plecak. Jak zapewne wiadomo, niejednokrotnie dochodzi do tego, że wszystko wrzucane jest w jedno miejsce. To podejście jest jednak nie najlepsze. Krótko mówiąc — celem powinno być zadbanie o sporą ilość kieszeni i późniejsze korzystanie z tego.

Następny temat to szelki. Szelki powinny być szerokie i miękkie. Takie szelki pozwolą uniknąć wżynania się w ramiona (nawet jak w plecaku znajduje się sporo różnych rzeczy). 

Suwaki — pod żadnym pozorem nie wolno zapomnieć o tym, aby zapoznać się z jakością suwaków. Z jednej strony trudno pokusić się do razu o jakąś ocenę suwaków, ale po kilku próbach mamy jasność.

Powyżej przykład profesjonalnie przygotowanych ramiączek plecaka szkolnego.
Fot. plecaki szkolne z https://www.brytyjka.pl/plecaki-szkolne-cat-19.html

Na koniec zostały jeszcze kółka. Cóż, na pewno zdarzyło Ci się zauważyć plecak z kółkami. Taki plecak to bez wątpienia odciążenie kręgosłupa, w końcu jest to plecak do szkoły, który pcha się przed sobą lub ciągnie za sobą.

Zakup możemy odłożyć po rozpoczęciu roku szkolnego

Zasadniczo plecaków do szkoły szukamy przede wszystkim przed rozpoczęciem roku szkolnego. Z realizacją tego planu bywa jednak różnie. Czasem zabraknie nam czasu, a czasem porostu okazuje się, że plecaków zabrakło w naszym ulubionym sklepie. Sytuacja nie jest bez wyjścia, bowiem warto posiłkować się wtedy ofertą internetową. Sklepy online z plecakami szkolnymi oferują aktualnie ciekawe wyprzedaże. Możliwe, że we wrześniu kupicie szkolne po obniżkach sezonowych, oszczędzając nawet do 40%. Niektóry rodzice czekają z zakupem świadomie, a inni bo zabrakło im czasu, w obu przypadkach nic nie stracicie, a możecie tylko zyskać lub zaoszczędzić parę złotych.

Zaprezentowane zdjęcia plecaków pochodzą ze sklepu Brytyjka.pl

 

 


ARTYKUŁ PARTNERSKI – WSPÓŁPRACA REKLAMOWA

 


REKLAMA

 

Sprawdź także:

Tablice szkolne dla dzieci – jak wybrać?
Gadżety, które będą Ci przypominać o wakacjach
Jaki smartwatch dla dziecka wybrać?
GRY komputerowe jako wsparcie w edukacji i...
„Profesjonalne kadry procesu wspomagania” bezpłatny projekt dla...
Zastosowanie kary wobec ucznia sprawiającego trudności wychowawcze
Dlaczego warto zapewnić dziecku kontakt z muzyką?
WordPress Cookie Plugin od Real Cookie Banner