Pieluchy tetrowe – charakterystyka

Pieluchy tetrowe są jednymi z najpopularniejszych i najbardziej klasycznych produktów, które są stosowane od pokoleń. Najbardziej zalecane ekologiczne pieluszki tetrowe powinny posiadać gramaturę wynoszącą minimum 140 g/m2. Taka gęstość splotu powinna zagwarantować nie tylko większą chłonność, ale również powinna zmniejszyć ryzyko wystąpienia przecieków.

Pieluchy tetrowe są jednymi z najpopularniejszych i najbardziej klasycznych produktów, które są stosowane od pokoleń. Najbardziej zalecane ekologiczne pieluszki tetrowe powinny posiadać gramaturę wynoszącą minimum 140 g/m2. Taka gęstość splotu powinna zagwarantować nie tylko większą chłonność, ale również powinna zmniejszyć ryzyko wystąpienia przecieków.

Obecnie występuje wiele rodzajów i rozmiarów tetry, które idealnie można dopasować do danego dziecka niezależnie od jego wieku – czy to noworodek czy niemowlak. Ekologiczne tetrowe pieluchy najczęściej wykonane są z bezpiecznej bawełny albo z bambusa. To niezwykle chłonne materiały. Czasem zamiast tetry można spotkać się z pieluszkami muślinowymi. Różnią się od tetry tym, że są jeszcze gęściej utkane. Są też niezwykle delikatne, a także przyjazne dla delikatnej skóry dziecka. Powszechnie na ekologiczne tetrowe pieluchy można położyć specjalną wkładkę „sucha pupa”, żeby jeszcze bardziej zagwarantować izolację wilgoci od skóry dziecka. 

Na zakup ekologicznych tetrowych pieluszek wpływa przede wszystkim zdrowie maluszka. Ono jest najważniejsze. Ekonomia i ekologia też mają istotne znaczenie. Korzystając z pieluszek wielorazowych ogólnie nie tworzy się niepotrzebnych i zbędnych odpadów. To najlepsze rozwiązanie w celu połączenia ekonomii, ekologii i komfortu dziecka w jednym. Poprzez stosowanie ekologicznych tetrowych pieluszek zapewnia się same korzyści nie tylko dla maleństwa i jego rodziców, ale również dla samego środowiska.

 

Pieluchy tetrowe – zalety

Jedną z najważniejszych zalet ekologicznych pieluszek tetrowych jest przede wszystkim ich koszt zakupu i dbanie o naturalne środowisko, które jest szczególnie ważne. Dzięki takiemu rozwiązaniu można już w jakimś stopniu zapewnić lepszą, zdrowszą, a co najważniejsze – bezpieczniejszą przyszłość przyszłym pokoleniom względem naturalnego środowiska.

To jedna z kluczowych kwestii zrównoważonego rozwoju. Kolejną zaletą tetrowych pieluszek jest szybkość ich schnięcia. Żaden wkład nie schnie tak szybko jak tetra. Ponadto, można je prać w wysokich temperaturach bez obaw o zniszczenie materiału. Nawet jak się je wygotuje, a następnie wyprasuje to nic się z nimi nie stanie. Trzeba jednak pamiętać, że prasowanie zmniejsza chłonność włókien i nie jest zalecane. Naturalne ekologiczne tetrowe pieluszki gwarantują wygodę i komfort ich użytkowania zapewniając odciążenie od domowego budżetu.

 

Ekologiczne pieluchy dla dziecka z tetry

Ich zastosowanie jest niezwykle szerokie, co dodatkowo wpływa na oszczędność, dlatego tym bardziej warto zdecydować się na nie. Dodatkowo, można je stosować także jako otulacze dla maluchów. Kolejną zaletą ekologicznych tetrowych pieluch jest, ze względu na ich naturalność – nie wywoływanie nieprzyjemnych lub zbyt intensywnych zapachów dla dziecka. Żadnych perfum, które są częstym składnikiem jednorazowych pieluch.

Dodatkowo, nie podrażniają one delikatnej skóry dziecka, w związku z tym w żadnym wypadku nie wywołają alergii lub innego podrażnienia. Tetrowe pieluchy nie odparzają, a kolejną istotną zaletą jest komfort ich użytkowania. Liczne przeprowadzone badania potwierdziły, iż stosowanie tetrowych pieluch u dzieci nie spowoduje u nich wykrzywienia dzieci. Mówi się też, że „szerokie pieluchowanie” jest zalecane dla większości dzieci. Istotnie wspomaga to rozwój noworodków, gdyż kość udowa dociskana jest do panewki stawu biodrowego. Te kwestie zawsze jednak najlepiej skonsultować z fizjoterapeutą. W związku z wszystkim o czym wcześniej wspomniano, korzystanie z tetrowych pieluch jest w 100% bezpieczne i zalecane.

 

Tetrowe pieluchy – na co zwrócić uwagę?

Wybierając tetrowe pieluchy przede wszystkim trzeba zwrócić uwagę na ich gramaturę. Stanowi ją grubość oraz gęstość materiału. Im większa gramatura, tym większa chłonność, trwałość jak również wytrzymałość danego materiału. Kolejną istotną cechą jest rozmiar pieluszek. Są one niezwykle ważne i istotne podczas wybranych metod zakładania pieluszek.

Są one dostępne w wielu rozmiarach do wyboru. Najłatwiejsze do składania są kwadratowe o boku 50, 60, 70 lub 80 cm. Dla wielu rodziców jednym z kluczowych czynników jest także cena, która jest uzależniona od gramatury, rozmiaru oraz wzoru. Warto zwrócić uwagę na to czy pieluszka jest biała czy nie była bielona i ma naturalny beżowy kolor. Inną istotną kwestią jest sposób obszycia boków.

Pieluchy tetrowe mogą być obszyte owerlokiem – wtedy są płaskie na krawędziach, lub mieć obszycie z podwinięciem – materiał jest zawinięty na krawędziach. Płaskie obszycie może mieć znaczenie dla noworodków, choć większość rodziców nie zwraca na to uwagi.

 

Pieluszki tetrowe – jak je czyścić

Ekologiczne tetrowe pieluszki przed pierwszym użyciem trzeba wyprać, aby pozbyć się z niej ewentualnych zanieczyszczeń z całego łańcucha produkcji. Dotykało ich dużo osób zanim trafiły w Twoje ręce więc lepiej mieć pewność, że są czyste nim będą mieć kontakt z pupą Twojego dziecka. Można je prać nawet w 90 stopniach korzystając z proszków do prania białego lub specjalnych proszków do pieluszek wielorazowych.

Na rynku jest ich wiele do wyboru. Zazwyczaj jednak wystarczy temperatura 60 stopni przez pół godziny, żeby bakterie zginęły. Warto wybierać więc program do bawełny, który zapewnia odpowiednio długi cykl prania. Warto pamiętać, iż piorąc tetrowe pieluszki, nie wolno stosować jakichkolwiek płynów do płukania, dlatego że mogą one przyczynić się do wywołania podrażnień tak delikatnej skóry i niestety zmniejszają one chłonność tetrowej pieluchy. Prasowanie również zmniejsza chłonność a dodatkowo naraża nas na niepotrzebne zużycie prądu.

Źródło: https://rodzinaeko.pl/tetra

 

 


ARTYKUŁ PARTNERSKI – WSPÓŁPRACA REKLAMOWA