Planszowa uczta dla zmysłów – rewolucja w świecie gier trwa w najlepsze!

Jeśli wydaje Wam się, że gry planszowe odchodzą w zapomnienie, to macie rację, wydaje Wam się! Ich popularność nigdy nie zmalała, a w ostatnim czasie ta jakże fascynująca forma rozrywki zyskała na popularności choćby z uwagi na fakt, iż każdy z nas spędzał w domu z dziećmi więcej czasu niż zazwyczaj. 

Dzisiejsze planszówki to jednak zupełnie nowy poziom wtajemniczenia, to prawdziwa uczta dla gracza. Kolorystyka, jakość wykonania, dobór elementów w które wyposażona jest gra, a nawet sama kostka – jeśli jest w zestawie – potrafi zachwycać. Starannie wykonane pionki mają coraz to bardziej niezwykłe kształty, a dodatkowe elementy w każdej grze sprawiają przyjemność z grania jak i obserwowania ich nietuzinkowej formy czy fenomenalnej grafiki.

Wieloelementowość i wielopoziomowość to już praktycznie norma. Ograniczenia dotyczące ilości graczy także zdają się zacierać. Reguły gry potrafią być dostosowane do wieku uczestników, możliwość rozgrywania gier zarówno na poziomach partnerstw czy współpracy jak i z nutką rywalizacji zależne od wyboru strategii przez samego gracza, ot swoboda i lekkość dające gwarancję przyjemności i pełnego oddania się zabawie. Ciekawa forma rozrywki i dobre towarzystwo to idealne połączenie by miło spędzić czas.

Klimat gier planszowych to umiejętność pobudzenia wyobraźni w stopniu umożliwiającym wejście do barwnego świata, który choć rozłożony na stole przed nami staje się przestrzenią, której nijak ograniczyć się nie da. To się czuje, a zachwyt ten trwa cały czas. Gdy więc już złapiecie planszowego bakcyla, gdy nie będziecie spać po nocach, a w myślach układać się będzie wciąż nowa strategia gry planszowej w którą graliście w ostatnich dniach, to miejcie pewność, że to wspaniała oznaka i potwierdzenie, że Wasza gra jest po prostu świetna.

Najlepsza gra planszowa? Nie ma takiej, bowiem każda jest inna, każda wyjątkowa, każda warta poznania i  przetestowania, każda jedna natomiast daje Wam możliwość spędzenia czasu i dzielenia się radością z tymi, z którymi po prostu lubicie grać. Wróćcie więc do planszówek i przekonajcie się, jak wiele zmieniło się od czasów gdy zbieraliście grzybki, czy też irytowało Was że to nie wasze pionki są pierwsze w domkach. Zachwyćcie się nimi i róbcie to wciąż od nowa, każda kolejna gra bowiem zabiera Was do świata dzieciństwa, tego samego za którym tęskni każdy dorosły, a do którego każde dziecko drogę zna, nie ma sensu się opierać. Trzeba grać!

Gry przygodowe, logiczne, strategiczne, edukacyjne – nie ważne, liczy się czas spędzony razem i dobra zabawa. Rodzinne spotkania pod pretekstem wspólnego grania, oczywiście że tak. Kupno dużego stołu by wspólnie pograć – argument nie do podważenia. Nie macie stołu – podłoga też jest dobra, latem natomiast pamiętajcie by zabrać grę na wakacje,  gdy pogoda nie dopisze planszówka z pewnością się przyda.

Gra planszowa sprawdza się idealnie również jako prezent. Ot zmyślna strategia, która sprawia, że wszędzie tam gdzie macie bliskich czy przyjaciół będzie czekać na Was dobre towarzystwo i dobra zabawa. Genialne prawda, i jakże proste. Niech więc połączy Was (również) wspólna pasja do grania. 

 


Sport i rekreacja - porównaj na Ceneo