PlayStation 5 – nowy wymiar zabawy w Twoim domu

To nie magia, to nowy świat. Choć wirtualny wydaje się tak realny, pozwalając na przeżycia, których nie miałeś dotychczas. To nowa jakość, nowa generacja, która zachwyca efektami i dźwiękiem, nastał bowiem nowy czas nie tylko dla miłośników i fanów niecodziennego fantastycznego świata, ale również wszystkich poszukujących nowego poziomu doznań.

Szum wody, dźwięk przelatującego owada, rytmiczny stukot przejeżdżającego pociągu czy ujrzenie  w kałuży odbicia promieni słońca, za czym tęsknisz dzisiaj?

Możesz doświadczyć czego zechcesz, bowiem Sony PlayStation 5 to konsola która w pełni realnie odpowiada na takie marzenia. To przełom, tak w dźwięku jak i w każdym sensorycznym doznaniu docierającym do Ciebie z kontrolera DualSense, oddając wrażenie realności tego nierealnego świata. Tu nie ma przypadków, to w pełni przemyślana i odpowiadająca na zmysły każdego człowieka rozrywka w której najnowsza technologia została wykorzystana by doświadczać, bawić, uczyć i rozwijać.

Design w jakości Premium i najlepsza technologia gier wideo jaka pojawiła się dotychczas, to tylko niewielka zapowiedź tego, co czeka na użytkownika.  Konsola PlayStation 5 przeniesie Cię do świata, jakiego dziś jeszcze się nie spodziewasz.

Jeśli chodzi o detale, niech wyobraźnię pobudzi najszybszy obecnie dysk SSD, który błyskawicznie załaduje dowolną grę i pozwoli na płynne zanurzenie się w wirtualnym świecie przy mocy obliczeniowej ponad 10TF. RayTracing pozwalający na realistyczne odzwierciedlenie gry świateł i cieni – dziś cieszą się tym jedynie najwydajniejsze komputery na świecie. Przestrzenny dźwięk, możliwość rozbudowy dysku, dostęp online do biblioteki gier, do tego kompatybilność wsteczna z wszystkimi grami PS4 sprawia, że PlayStation5 naprawdę chce się mieć.

Nowością jest nie tylko sama konsola, ale także dostępne do niej akcesoria, które nie pojawiły się nigdy wcześniej. Stacja ładująca do padów, pilot usprawniający obsługę dysków w PlayStation 5, kamera HD przygotowaną pod wersję VR, czy też duma Sony czyli zestaw słuchawkowy Pulse 3D. W przygotowaniu natomiast jest m.in. kierownica  co z pewnością ucieszy fanów pragnących doświadczyć nowego wymiaru gier rajdowych.

Dla miłośników gier sieciowych udogodnieniem z pewnością będzie wbudowany w kontroler DualSense mikrofon pozwalający na komunikację podczas rozgrywek.

PlayStation 5 dostępna jest w wersji wyposażonej w napęd Blu-ray Ultra HD lub bez niego, tak więc warto przeanalizować wcześniej czy zamierzacie odtwarzać gry i filmów jak wcześniej, czy korzystać tylko z biblioteki sieciowej.

Czy więc przypadkiem był fakt, że w dniu premiery wyprzedały się wszystkie dostępne na świecie konsole? Chyba nie, a ilość pozytywnych komentarzy dodaje tylko pewności, że warto było poczekać na pierwsze realne testy i opinie.

Uważaj więc, bowiem realistyczny świat online do którego wkraczasz razem z Sony PlayStation 5 to niesamowita przygoda i wspaniała zabawa na wiele, wiele godzin. Oto nowa rzeczywistość, świat rozrywki, który poprzez nowe możliwości technologiczne wciąga nas coraz bardziej. Zaopatrz więc lodówkę, bo od PS5 tak szybko nie odejdziesz.