Pokemony – najlepsza gra dla dzieci?

Bajka Pokemon podbiła świat, później przyszła kolej na gry. Ostatnim hitem był komórkowy Pokemon GO, po której ślad zaginął. Pomimo tego, wychodzą kolejne gry Pokemon online, a tym razem jest to darmowa gra przeglądarkowa PokeGra.

Co to jest PokeGra?

Jeśli chcesz zostać trenerem Pokemon to jest to coś dla Ciebie. PokeGra to darmowa gra przeglądarkowa. Trzeba walczyć z innymi trenerami, a celem jest złapać je wszystkie! Nie jest to niestety produkt licencjonowany. Na ogromny plus można zapisać grafikę 2D i jej bardzo ładne wykonanie, jak i to, że gra nie wymaga mikropłatności; pay to win w tej grze Pokemon online nie istnieje. No i przede wszystkim największym atutem samej gry są… Pokemony. Sam grę sprawdzisz pod linkiem: pokegra2.pl

Na czym polega PokeGra?

Zaczynamy jako początkujący trener. Poruszając się po mapie musimy wybrać swojego pierwszego Pokemona. Za pokonanie każdego z nich dostajemy punkty doświadczenia, dzięki któremu nasz podopieczny przechodzi na wyższy poziom, dzięki czemu może również ewoluować. Pokemony posiadają sześć atrybutów: siłę, witalność, zręczność, szybkość, odporność i odparcie. Na wyższych poziomach mamy również możliwość rywalizacji z innymi graczami. Brzmi prosto, prawda? Wystarczy tylko założyć darmowe konto i cieszyć się nową przygodą.

Z początku wybierasz podopiecznego z trzech pierwszych generacji Pokemonów – te same, które są w oficjalnych grach. Jest duża szansa na to, że „startery” z innych generacji zostaną również wprowadzone, co dodatkowo urozmaici rozgrywkę.

Pomimo tego, że ruch na serwerze gry wcale nie jest spory (jest to ok. 400 osób), może wydawać się, że jest zgoła inaczej. Pokemony szybko znikają, więc trzeba się na prawdę postarać, aby mieć szansę je złapać. Czat w grze jest aktywny (prawie tak jak Twitch chat Kappa), dzięki czemu czuć, że gra żyje. Przedział wiekowy ma spory rozrzut, bo znajdą się tam zarówno nastolatkowie, jak i osoby dorosłe.

Grafika tej gry Pokemon online jest tym, do czego przyzwyczaiły nas tytuły „klasycznych” Pokemonów. W grze występują też sklepy, w których można kupić stroje lub inne przedmioty, np. takie, które pomagają niwelować zmęczenie czy zwiększające zdobywane doświadczenie. Pomimo tego, tak jak zostało wcześniej napisane, gra nie jest „pay to win”, a wszystkie rzeczy można zdobyć również w grze, nie korzystając z mikropłatności. Nie powinno to jednak nikogo dziwić, zwłaszcza, że chociażby licencje czy serwer kosztują swoje.

Gra posiada przejrzyste menu, jak i ranking i aukcje, na których przedmioty i złapane Pokemony można kupować i sprzedawać – norma. Okno postaci jest równe jasne. Na profilu można znaleźć statystyki, osiągnięcia czy złapane Pokemony. Aktywny w danym momencie Pokemon również ma swoją zakładkę. Kolejną ważną rzeczą jest to, że istnieją wyprawy, na które wysyłamy naszego towarzysza, żeby zdobył trochę doświadczenia i ukończył wyzwania. Wyzwania są ogólne, tygodniowe i dzienne, a za ich wykonanie czeka nas nagroda, którą jest doświadczenie i złoto, a czasami mogą to być również rzadkie przedmioty, niezwykle wartościowe.

Minusy

Pomimo tego, że grafika wygląda ładnie, skiny postaci wymagają poprawy. Sterowanie również wydaje się być strasznie niedoskonałe – nie ma np. możliwości kontrolowania postaci „wsadem”, można to robić tylko za pomocą strzałek lub przyciskami na UI. Ta gra Pokemon online nie posiada również opcji powiększenia okna gry bez powiększania całej witryny. Walka wygląda słabo – brakuje animacji, przez co wygląda to sztywno.

Jest to jednak dobra alternatywa dla innych gier Pokemon online, które bardzo często nie posiadają balansu, a ich monotonia sprawia, że są bardzo nudne. Inne produkcje nie są z kolei grami przeglądarkowymi lub nie są dostępne w języku polskim. Zdecydowanie warto spróbować pomimo jej błędów, które w najbliższym czasie mają szansę być poprawione.