Promem na wycieczkę do krainy Pippi Langstrumpf 

Ahoj przygodo!

Czas oderwać się od codzienności i spełnić dziecięce marzenia o przygodzie na morzu i spotkaniu z Pippi!

Morska wyprawa powinna mieć jasno określony cel, zwłaszcza, gdy zabieramy ze sobą dzieci! Propozycją nie do odrzucenia wydaje się więc Park Rozrywki Vimmerby, czyli bajkowy świat, stworzony na podstawie książek Astrid Lindgren. To wesołe i wyjątkowe miasteczko tętniące życiem bohaterów wszystkich powieści tej autorki.

 

 

Vimmerby niewielka i niezwykle urocza miejscowość idealnie sprawdzająca się jako cel podróży, a dla miłośników przygód Pippi Langstrumpf, Dzieci z Bullerbyn, Rasmusa, Emila, Karlssona z dachu czy Lotty z Ulicy Awanturników i wielu innych przygód tej szwedzkiej autorki to propozycja niemal obowiązkowa!

Aby dotrzeć do Vimmerby w Szwecji najlepiej płynąć promem z Gdyni do Karlskrony, a potem wyruszyć na północ doskonale oznakowaną trasą, która zajmuje z dziećmi maksymalnie 3 godziny.

 

 

Na miejscu atrakcji nie brakuje, więc najlepiej od razu zaplanować w Vimmerby pobyt dwudniowy.

Park zachwyca urokiem z czasów dzieciństwa Astrid Lindgren, a atrakcji nie idzie wręcz zliczyć! Dom Karlssona z wielkimi zjeżdżalniami czy małe domki, do których dzieci koniecznie muszą zajrzeć, Willa Śmiesznotka, domki dzieci z Bullerbyn oraz oczywiście dom Pippi! Park zaplanowano z rozmysłem, bowiem przechadzając się pomiędzy domkami płynnie przechodzi się do kolejnej miejscowości odwiedzając przy tym bohaterów znanych dzieciom książek. 

Warto przyjechać do Vimmerby znając choćby część książek autorki, choćby z uwagi na fakt, iż w różnych miejscach Parku odbywają się efektowne widowiska, niestety w języku szwedzkim, więc znajomość lektury będzie tu niezwykle pomocna.

 

 

Planując wyjazd z dziećmi koniecznie sprawdźcie czy w zaplanowany przez Was weekend Park Rozrywki Vimmerby będzie czynny, gdyż jest to atrakcja sezonowa, otwierana w wybrane weekendy i na czas szwedzkich wakacji. Tu nie ma kompromisów, zbadajcie o komfort i bezpieczeństwo swoich dzieci powierzając organizację takiej wyprawy najlepszym w branży!

Taką niezwykłą podróż można zaplanować również w ramach wycieczki szkolnej. Rejs statkiem, wycieczka przez Szwecję, zwiedzanie i zabawa w tematycznym Parku Rozrywki – ta wyprawa zachwyci całą grupę. Warto ją zaplanować wcześniej! Z pomocą w przygotowaniu wszelkich atrakcji dla grup zorganizowanych przychodzi oczywiście Stena Line – lider przewozów pasażerskich oraz znakomity organizator wycieczek grupowych, zapewniający nie tylko komfort ale i bezpieczeństwo wszystkim  pasażerom podczas całej wyprawy, zarówno do Szwecji, jak i w inne rejony Skandynawii czy do Wielkiej Brytanii.  

 

 

Oferta Parku Vimmerby (klik)

Oferta Rodzinna  Stena Line (klik)